کد : 563 ۱۳بهمن ۱۴۰۲ ساعت 18:41
برای انتخابات اسفند ماه،

حضور آگاهانه مردم ، مجلسی کارآمد را نوید می دهد

شبکه خبری تحلیلی گیلان ۲۴: آیت الله رسول فلاحتی امام جمعه رشت گفت: حضور آگاهانه‌ی مردم در انتخابات به تشکیل مجلسی کارآمد و اثرگذار منتهی می‌شود.
حضور آگاهانه مردم ، مجلسی کارآمد را نوید می دهد

آیت الله فلاحتی در خطبه های نماز جمعه امروز رشت  با تاکید بر حضور پرشور و آگاهانه‌ی عموم مردم در انتخابات یازدهم اسفندماه امسال، بیان کرد: داشتن آگاهی و درک بهینه از شرایط، می‌تواند زمینه‌ی انتخاب نمایندگانی اصلح، کارآمد و اثرگذار را در انتخابات پیش رو فراهم و ترفند‌های شوم دشمنان را برای ایجاد افتراق و اختلاف در جامعه بی اثر سازد.
امام جمعه‌ی رشت، دستاورد‌های ارزشمند نظام در حوزه‌ی علم و فن آوری، اقتدار دفاعی و دست یابی به فن آوری‌های نوین را قابل توجه دانست و افزود: امروز ایران اسلامی در بسیاری از حوزه‌ها همچون پزشکی، علوم مرتبط با پرتاب ماهواره‌های علمی و هوا فضا، دانش بنیان‌ها و نانوتکنولوژی در زمره‌ی برترین‌های جهانی ست و این مهم در بستر شایسته سالاری و میدان دادن به نیرو‌های مستعد، خلاق، مصمم و انقلابی تحقق یافته است.
خطیب جمعه‌ی رشت  با اشاره به منویات اخیر رهبر معظم انقلاب در دیدار با جمعی از فعالان اقتصادی، دستاورد‌های دولت را در عرصه‌ی خدمت رسانی و رونق بنگاه‌های اقتصادی قابل توجه دانست و گفت: ایشان از اینکه خدمات و دستاورد‌های دولت به مردم اطلاع رسانی نمی‌شود ابراز تاسف کرده اند و مجموع دست اندرکاران فرهنگی و رسانه ایی باید با نقش آفرینی در عرصه‌ی آگاهی بخشی و اطلاع رسانی این نقیصه را جبران نمایند.
نماینده‌ی ولی فقیه در گیلان  با اشاره به بروز برخی افزایش قیمت‌ها در پی اعلام افزایش حقوق کارمندان و کارگران برای سال آینده، اضافه کرد: این شایسته نیست که هنوز افزایش حقوق اجرایی نشده، قیمت اجناس و کالا‌ها بالا برود و از توان اقتصادی حقوق بگیران بکاهد و دست اندرکاران امر باید در این زمینه مراقبت‌های لازم را داشته باشند
.

آیت‌الله رسول فلاحتی با شرح روایتی از امیرالمومنین علی(ع) مبنی بر اینکه بهترین بنده خدا کسی است که خودسازی و تربیت نفس کند اظهار داشت: پرحرفی یکی از عواملی است که باعث می‌شود انسان اسرار زندگی مردم را به‌راحتی افشا کند.

امام جمعه رشت ادامه داد: در روایتی دیگر آمده است که انسان برای حفظ و سالم نگه داشتن خود باید از دست‌درازی به اموال مردم و خون‌ریزی خودداری کند و زبان خود را نیز به‌سلامت عبور دهد و اگر چنین نکند آثار منفی بدی پیش‌روی او قرار خواهد گرفت چراکه پرحرف، خطایش بیشتر است و کسی که خطایش بیشتر باشد بی‌شرم و بی‌حیا است.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه پرحرفی با سیاهی و مردن قلب انسان همراه است افزود: قلبِ مرده، معارف الهی را باور نمی‌کند و حال معنوی خود را از دست می‌دهد و این انسان تبدیل به یک مرده متحرک خواهد شد.

وی با اشاره به قرارداد ننگینی که در تاریخ 6 بهمن 1357 با دستور آمریکا، بین سران اسراییل جعلی و مصر منعقد شد افزود: اعراب طبق این قرارداد، می‌بایست صهیونیست غاصب را در دل سرزمین اسلامی می‌پذیرفتند و در ادامه، کشورهای اروپایی و برخی کشورهای ترسوی عربی نیز برای ایجاد روابط با این غده چرکین مسابقه گذاشتند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به تاریخ خوش‌خدمتی دولت آلمان به صهیونیست غاصب تصریح کرد: آلمان یکی از کشورهای پیشرو در ایجاد روابط با اسراییل غاصب بود.

آیت‌الله فلاحتی یکی از دلایل مهاجرپذیری زیاد آلمان را عدم برخورداری از دوام، ثبات و اعتبارات سرزمینی آن‌ها در دنیا دانست و بیان کرد: در سال 1948 میلادی نیز قانونی به نام "جلوگیری و مجازات جزم نسل‌کشی" مطرح شد و آلمان جزو کشورهای امضاکننده این قانون بود؛ براساس این قانون، هر کشوری که اقدام به نسل‌کشی کند، مجامع صاحب قدرت باید جلوی آن را بگیرند.

امام جمعه رشت ادامه داد: اخیراً آفریقای جنوبی شکایتی را درباره غزه و نسل‌کشی رژیم صهیونیستی به دادگاه لاهه برده است اما اولین کشوری که‌ درصدد مقابله با این شکایت برآمده، آلمان است.

نظر شما
 
 
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
اصول علمی روزنامه نگاری - روزنامه نگاری سایبری
کتاب اصول علمی روزنامه نگاری " روزنامه نگاری سایبری" در 300 صفحه قطع وزیری منتشر شد. اصول علمی مصاحبه ، گزارش نویسی ، خبر نویسی ، تاریخ روزنامه نگاری ایران، مبانی ارتباطات،سیاست های خبری، سواد رسانه ای، خبرنگاری بحران، روشهای سوژه یابی و یافته های نو در حوزه روزنامه نگاری سایبری" از فصل ها و مباحت کتاب است. این کتاب مرجع در مدت 45 روز به چاپ سوم رسیده است. فروش کتاب برای حوزه فرهنگ و رسانه 25 درصد تخفیف دارد. ایمیل "نویسنده" [email protected]