کد : 1313 ۲۰تیر ۱۴۰۳ ساعت 15:54
قائم مقام مرکز توسعه وزارت جهاد،

نمایشگاه تخصصی کشاورزی و ماشین آلات در گیلان افتتاح شد

پایگاه خبری، رسمی گیلان ۲۴: یک مقام در وزارت جهاد اعلام کرد: در راستای حمایت از توسعه مکانیزاسیون کشور حدود پنج همت (هزار میلیارد تومان) خط اعتباری ویژه را برای خرید ماشین آلات و ادوات کشاورزی تخصیص دادیم
نمایشگاه تخصصی کشاورزی و  ماشین آلات در گیلان افتتاح شد

به گزارش گروه رسانه ای ایران " گرا"، رسول سلگی امروز، ۱۹ تیرماه در حاشیه افتتاح نوزدهمین نمایشگاه تخصصی کشاورزی، ماشین آلات، ادوات، نهاده ها و تجهیزات آبیاری و گلخانه ای استان گیلان اظهار کرد: نمایشگاه امسال از نظر تعداد واحدهای شرکت کننده و هم از حیث تنوع غرفه ها به مراتب نسبت به سال گذشته بهتر است.

وی آثار نمایشگاه های عرضه ماشین آلات حوزه مکانیزاسیون را ارائه آخرین دستاوردها و تکنولوژی ها و فناوری هایی دانست که می تواند در راستای افزایش تولیدات بخش کشاورزی اثرگذار باشد و افزود: کشاورزان و تولیدکنندگان و بهره برداران بخش کشاورزی می توانند با شناخت و آگاهی بیشتر از این ادوات، اقدام به تامین نیاز خودشان کنند.

قائم مقام مرکز توسعه مکانیزاسیون و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه در راستای حمایت از توسعه مکانیزاسیون کشور حدود پنج همت (هزار میلیارد تومان) خط اعتباری ویژه را برای خرید ماشین آلات و ادوات کشاورزی تخصیص دادیم، گفت: بالغ بر ۲۵۰۰ قلم ماشین آلات و ادوات و تجهیزات کشاورزی نیز بر روی سامانه این مرکز قرار گرفته و مورد تایید است و لذا کشاورزان و بهره برداران می توانند حسب نیاز خودشان از این فهرست کمک بگیرند و با استفاده از تسهیلات خط اعتباری مکانیزاسیون بانک کشاورزی اقدام به خرید ماشین آلات مورد نیازشان کنند.

سلگی با اشاره به ظرفیت بالای گیلان در شالیکاری و درصد مناسب مکانیزاسیون، تاکید کرد: فرایند کاشت مکانیزه با نشاکارها انجام می گیرد که گیلان درصد بالایی دارد؛ همچنین درجه مکانیزاسیون گیلان در برداشت با کمباین نیز بالاست.

وی از رشد ۱۱۵۴ درصدی درجه مکانیزاسیون برداشت محصولات کشاورزی در کشور از سال ۹۰ تاکنون خبر داد و بیان کرد: شاهد تلاش همه دست اندرکاران بخش مدیریت کشاورزی در استان ها هستیم.

.

پایگاه خبری، رسمی گیلان 24
نظر شما
 
 
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
با مصرف بهینه 300 خودرو اتومات جایزه بگیرید
اصول علمی روزنامه نگاری - روزنامه نگاری سایبری
کتاب اصول علمی روزنامه نگاری " روزنامه نگاری سایبری" در 300 صفحه قطع وزیری منتشر شد. اصول علمی مصاحبه ، گزارش نویسی ، خبر نویسی ، تاریخ روزنامه نگاری ایران، مبانی ارتباطات،سیاست های خبری، سواد رسانه ای، خبرنگاری بحران، روشهای سوژه یابی و یافته های نو در حوزه روزنامه نگاری سایبری" از فصل ها و مباحت کتاب است. این کتاب مرجع در مدت 45 روز به چاپ سوم رسیده است. فروش کتاب برای حوزه فرهنگ و رسانه 25 درصد تخفیف دارد. ایمیل "نویسنده" [email protected]