کد : 799 ۱۰فروردین ۱۴۰۳ ساعت 11:37
رئیس شورای اسلامی شهر رشت،

بعضی دستگاهها علیه مدیریت شهری رشت سنگ اندازی می کنند

پایگاه خبری رسمی گیلان ۲۴: رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: برخی از دستگاه ها بر علیه مدیریت شهری رشت سنگ اندازی می کنند و با بزرگ نمایی اشکالات، قصد تنگ کردن عرصه را دارند.
بعضی دستگاهها علیه مدیریت شهری رشت سنگ اندازی می کنند
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت ، محمد حسین واثق کارگرنیا  در دیدار عیدانه با دادستان مرکز استان با تبریک عید نوروز و تقارن آن با بهار قرآن اظهار کرد:  از مساعدت های دستگاه قضا یی به خصوص  دادستان محترم و معاونین ایشان که طی سال گذشته با مجموعه مدیریت شهری رشت داشتند کمال تشکر را دارم و امیدواریم که این حمایت ها در سال جاری نیز تداوم داشته باشد.
  وی با بیان اینکه متاسفانه برخی از دستگاه هایی که باید از مجموعه مدیریت شهری حمایت کنند ، با اقدامات خود بر علیه مدیریت شهری سنگ اندازی می کنند، افزود:  برخی مواقع تعدادی از این دستگاه ها به دنبال آن هستند که با پیدا کردن اشکالات و بزرگ نمایی آن ، عرصه را برای مجموعه مدیریت شهری تنگ کنند.
 رئیس شورای اسلامی شهر رشت به تحرکاتی با هدف کاهش اختیارات شوراها اشاره کرد و‌گفت: مکرر شدهدیم که با مصوبات و دستورالعمل ها و بخشنامه هایی به دنبال محدود کردن و کاهش اختیارت شوراها هستند و با ایجاد موانع در مسیر فعالیت شوراها و ایجاد حاکمیت برای خودشان می باشند .
وی تصریح کرد: این اقدامات برخلاف اصل هفتم قانون اساسی است که صراحت دارد، شوراهای اسلامی کشور یکی از ارگانهای تصمیم گیری و اداره امور کشورهستند..
کارگرنیا با تاکید به اینکه برابر قانون اساسی مردم با انتخاب نمایندگان در شوراها و مجلس ، در تعیین سرنوشت خود نقش دارند، تصریح کرد: متاسفانه عملا شوراها در بعضی از موارد به مجموعه ای برای اجرای دستورات  تبدیل شده و برخی با محدود کردن شوراها به دنبال کمرنگ کردن عملکرد شوراها هستند.
 رئیس شورای شهر  با اشاره به اینکه یکی از دلایل بروز تخلفات ساختمانی، خلا قانونی است بیان کرد: متاسفانه به دلیل خلأهای قانونی که در صدور پروانه برای زمین های فاقد سند در حوزه ساخت و ساز وجود دارد، شاهد افزایش تخلفات در این حوزه هستیم و انتظار داریم با عنایت ویژه دستگاه قضا و تاکید به دستگاه های ذیربط در خصوص رفع موانع صدور سند برای زمین های نسقی که سالهاست بلاتکلیف مانده و موجب گلایه شهروندان شده است، تصمیمات موثری اتخاذ  و از هدر رفت بیت المال جلوگیری شود.
وی با بیان اینکه در پروژه های عمرانی رشت به ویژه  پروژه های طرح میثاق تقاضای همراهی دستگاه قضا را داریم ،گفت: ان شاالله با قدرت حاکمیتی دستگاه قضا موانع پیش روی اجرای این پروژه ها  برداشته شود و بتوانیم حتی زودتر از برنامه زمانی تعیین شده ،پروژه ها را به اتمام برسانیم و اعتماد بیشتر مردم را نسبت به مجموعه مدیریت شهری رشت جلب کنیم.


 

 

پایگاه خبری رسمی گیلان 24
نظر شما
 
 
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
اصول علمی روزنامه نگاری - روزنامه نگاری سایبری
کتاب اصول علمی روزنامه نگاری " روزنامه نگاری سایبری" در 300 صفحه قطع وزیری منتشر شد. اصول علمی مصاحبه ، گزارش نویسی ، خبر نویسی ، تاریخ روزنامه نگاری ایران، مبانی ارتباطات،سیاست های خبری، سواد رسانه ای، خبرنگاری بحران، روشهای سوژه یابی و یافته های نو در حوزه روزنامه نگاری سایبری" از فصل ها و مباحت کتاب است. این کتاب مرجع در مدت 45 روز به چاپ سوم رسیده است. فروش کتاب برای حوزه فرهنگ و رسانه 25 درصد تخفیف دارد. ایمیل "نویسنده" [email protected]