کد : 796 ۹فروردین ۱۴۰۳ ساعت 14:57
با کمک نیکوکاران و گذشت شاکیان،

۲۹۵ زندانی غیر عمد گیلان آزاد شدند

پایگاه خبری رسمی گیلان ۲۴: رئیس ستاد دیه گیلان گفت: با گذشت شاکیان و کمک افراد نیکوکار طی پارسال ۲۹۵ زندانی جرائم غیرعمد در این استان آزاد شدند.
295 زندانی غیر عمد گیلان آزاد شدند

علیرضا یزدانی  اظهار کرد: بدهی این زندانیان بیش از ۴ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال بود که از این تعداد زندانی آزاد شده، ۱۵ نفر بانوان و ۲۸۰ زندانی از مردان بودند.

وی افزود: با توجه به برپایی مراسم‌های گلریزان، اجرای طرح‌های مختلف آزادی زندانیان، گذشت شاکیان پرونده، کمک افراد خیر و نیکوکار و همچنین پذیرش اعسار نزد مراجع قضایی، این تعداد زندانی آزاد و به آغوش گرم خانواده‌ خود بازگشتند.

وی ادامه داد: از این بدهی حدود ۸۰۰ میلیارد ریال را شاکیان گذشت کردند، حدود ۵۰۰ میلیارد ریال نقدینگی از سوی خانواده‌های زندانیان تامین شد، نزدیک ۲ هزار و ۸۳۸ میلیارد ریال نیز از طریق پذیرش اعسار نزد مراجع قضایی تامین شد و ۲۰۰ میلیارد ریال هم از سوی خیرین اهدا شد تا این تعداد زندانی آزاد شوند.

رئیس ستاد دیه گیلان اضافه کرد: این در حالی است که طی سال ۱۴۰۱ نیز در مجموع ۲۶۳ زندانی جرائم غیرعمد در گیلان آزاد شدند که از این تعداد ۱۵ زندانی بانو و ۲۴۸ نفر هم مرد بودند.

یزدانی اضافه کرد: هم‌اینک نیز حدود ۴۰۰ زندانی جرائم غیرعمد در گیلان در زندان‌ها بسر می‌برند که امید است این تعداد زندانی نیز با کمک خیرین و گذشت شکات به آغوش گرم خانواده‌های خود بازگردند.

وی عنوان کرد: هم‌اینک پویش "سهم من صد" برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد در گیلان در حال اجرا است که تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه خواهد یافت.

پایگاه خبری رسمی گیلان 24
نظر شما
 
 
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
اصول علمی روزنامه نگاری - روزنامه نگاری سایبری
کتاب اصول علمی روزنامه نگاری " روزنامه نگاری سایبری" در 300 صفحه قطع وزیری منتشر شد. اصول علمی مصاحبه ، گزارش نویسی ، خبر نویسی ، تاریخ روزنامه نگاری ایران، مبانی ارتباطات،سیاست های خبری، سواد رسانه ای، خبرنگاری بحران، روشهای سوژه یابی و یافته های نو در حوزه روزنامه نگاری سایبری" از فصل ها و مباحت کتاب است. این کتاب مرجع در مدت 45 روز به چاپ سوم رسیده است. فروش کتاب برای حوزه فرهنگ و رسانه 25 درصد تخفیف دارد. ایمیل "نویسنده" [email protected]