کد : 715 ۱۷اسفند ۱۴۰۲ ساعت 15:35
معاون وزیر راه،

آمادگی فنی برای اجرای راه‌آهن رشت- آستارا وجود ندارد

پایگاه خبری رسمی گیلان ۲۴: معاون وزیر راه‌ و شهرسازی اظهار داشت: در سفر اخیر هیات روسی به ایران موضوع انعقاد قرارداد اجرایی راه‌آهن رشت- آستارا در کمیسیون مشترک مطرح نشد. از آنجایی که هنوز آمادگی فنی برای اجرای پروژه وجود ندارد.
آمادگی فنی برای اجرای راه‌آهن رشت- آستارا وجود ندارد

به نقل از ایلنا، خیرالله خادمی درباره تعیین تکلیف انعقاد قرارداد اجرایی راه‌آهن رشت- آستارا با روسیه اظهار داشت: در سفر اخیر هیات روسی به ایران موضوع انعقاد قرارداد اجرایی راه‌آهن رشت- آستارا در کمیسیون مشترک مطرح نشد. از آنجایی که هنوز آمادگی فنی برای اجرای پروژه وجود ندارد، از این رو، موضوع در کمیسیون مشترک هم مطرح نشد و به زمان دیگری موکول شد.

وی درباره تعیین قیمت نهایی این قرارداد، گفت: برای انعقاد قرارداد اجرایی راه‌آهن رشت- آستارا، روس‌ها باید قیمت نهایی قرارداد را اعلام کنند و روس‌ها هم هنوز قیمت نهایی قرارداد را به شرکت ساخت اعلام نکردند. باید توجه داشت قرارداد راه‌آهن رشت- آستارا قرارداد مهمی است و مذاکرات در این باره با روس‌ها به طور مستمر در حال انجام بوده و این پروژه مهم نیاز به مطالعات دارد که از سمت دو طرف این اقدامات در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل در پاسخ به این سوال که آیا تا نوروز ۱۴۰۳ تمام عوارضی آزادراه‌های سطح کشور الکترونیکی می‌شوند، اظهار داشت: به دنبال الکترونیکی کردن تمام عوارضی آزادراه‌ها هستیم و اعلام کرده‌ایم تا ۲۵ اسفند ماه باید تمام عوارضی‌ها الکترونیکی شوند البته زیرساخت اکثر آزادراه‌ها برای دریافت الکترونیکی عوارضی تکمیل شده اما در اتصال به شکبه مشکلاتی وجود دارد و موضوع مهم این است که برخی از سرمایه‌گذاران آزادراهی هم دغدغه پرداخت عوارض الکترونیک را را دارند.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: به هر حال از آنجایی که تعدادی از سازمان‌های بازرسی هم پیگیر الکترونیکی شددن عوارضی‌ها هستند به همین دلیل ابلاغ کرده‌ایم که تمام آزادراه‌ها باید عوارضی الکترونیکی داشته باشند وگرنه با آن‌ها برخورد و پیگیری حقوقی انجام می‌دهیم
.

پایگاه خبری رسمی گیلان 24
نظر شما
 
 
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
اصول علمی روزنامه نگاری - روزنامه نگاری سایبری
کتاب اصول علمی روزنامه نگاری " روزنامه نگاری سایبری" در 300 صفحه قطع وزیری منتشر شد. اصول علمی مصاحبه ، گزارش نویسی ، خبر نویسی ، تاریخ روزنامه نگاری ایران، مبانی ارتباطات،سیاست های خبری، سواد رسانه ای، خبرنگاری بحران، روشهای سوژه یابی و یافته های نو در حوزه روزنامه نگاری سایبری" از فصل ها و مباحت کتاب است. این کتاب مرجع در مدت 45 روز به چاپ سوم رسیده است. فروش کتاب برای حوزه فرهنگ و رسانه 25 درصد تخفیف دارد. ایمیل "نویسنده" [email protected]