کد : 599 ۲۱بهمن ۱۴۰۲ ساعت 14:45
استاندار گیلان،

قطار توسعه در گیلان شتاب گرفته است

شبکه خبری تحلیلی گیلان ۲۴: استاندار گیلان با بیان اینکه قطار توسعه در استان شتاب مناسبی گرفته است ،گفت: ۱۴ پروژه بزرگ سرمایه گذاری با ۸۰۰ هزار میلیارد ریال در این استان اجرایی می شود.www.gilan۲۴.ir
قطار توسعه در گیلان شتاب گرفته است

به روابط عمومی استانداری و کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات گیلان؛ اسدالله عباسی امروز (شنبه) در جلسه شواری اداری گیلان با گرامیداشت فرارسیدن سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران و یاد و خاطره شهدا و امام شهیدان، اظهار کرد: در دهه فجر نیز ۱۴۰ هزار میلیارد ریال پروژه اقتصادی و عمرانی افتتاح و در حال بهره برداری قرار گرفت؛ همچنین قرار است که ۸۰ هزار میلیارد پروژه نیز با حضور رئیس محترم جمهور تا قبل از سال و به احتمال زیاد در نیمه نخست اسفند به بهره برداری برسد.

وی افزود: خوشبختانه قطار توسعه در گیلان شتاب مناسبی گرفته و در دولت کنونی بسیاری از واحدهای صنعتی راکد در گیلان احیا شده و همچنین ۶۹۶ واحد صنعتی و کشاورزی در دست اقدام است تا به بهره برداری برسند.

نماینده عالی دولت در گیلان ادامه داد: در بخش اشتغال نیز ۹۴ درصد به وعده‌ها در استان گیلان عمل شده و با وجود اینکه میانگین نرخ بیکاری در کشور ۷.۶ است، این میزان در گیلان ۶.۲ می باشد؛ نرخ بیکاری در این استان کاهش مناسبی یافته است.

استاندار گیلان اضافه کرد: البته در بخش کشاورزی به خصوص در بحث چای و برنج مشکلاتی داشتیم؛ در بخش چای به دلیل آمار غلط سرانه مصرف و از سوی دیگر با توجه به افزایش تولید، مشکلاتی ایجاد شد که با همت دولت مردمی و انقلابی این مشکل برطرف می شود و مطالبات چایکاران نیز بزودی پرداخت خواهد شد.

وی بیان کرد: همچنین در بخش خرید توافقی برنج از کشاورزان نیز ۶۵ هزارمیلیارد ریال تسهیلات در نظر گرفته شده که این امر نیز در حال اجرا است تا برنج مازاد کشاورزان به طور توافقی از آنان خریداری شود.

وی به بخش مسکن نیز اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به محدودیت زمین در گیلان، باید از سوی فرمانداری ها، زمینهای مناسب شناسایی شود تا احداث مسکن بیش از پیش رونق گیرد و در این بخش نیز بتوانیم به تعهدات خود همانند بخش اشتغال عمل کنیم.

عباسی افزود: البته خدمات دولت سیزدهم بسیار چشمگیر است و این در حالی است که در شرایطی دولت را دراختیار گرفتیم که خزانه خالی و بدهی زیادی نیز بر دوش این دولت گذاشته شده بود؛ اما هم اینک شاهدیم که برخی از مسئولان گذشته در خصوص عملکرد دولت اظهار نظر کرده و مدعی هستند.

استاندار گیلان به انتخابات پیش رو نیز اشاره و با تاکید به بی طرفی مدیران اظهار کرد: مدیران، فرمانداران و بخشداران به هیچ وجه حق حمایت مصداقی از نامزدهای انتخابات را ندارند و در تایید و یا علیه هر یک از داوطلبان نباید موضع گیری کنند تا مردم آزادانه انتخاب خود را داشته باشند.

*مردم با بصیرت و آگاهی اقتدار نظام را به نمایش می گذارند

نماینده عالی دولت در گیلان به حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و همچنین انتخابات ۱۱ اسفند اشاره کرد و گفت: به طور حتم مردم با حضور حماسه ای و پرشکوه خود بار دیگر باآرمان های امام راحل، شهدا و نظام مقدس میثاق می بندند و اقتدار جمهوری اسلامی را به نمایش خواهند گذاشت.

عباسی ادامه داد: مردم متدین و ولایتمدار ما ۴۵ سال در برابر همه دشمنان ایستادگی کردند و این مردم متمدن همچنان با بصیرت و آگاهی پای جمهوریت و اسلامیت ایستاده اند و در این مدت نیز شهدای گرانقدری را نثار انقلاب کردند.

وی اضافه کرد: ما شهدای گرانقدری همچون سردار دلها حاج قاسم سلیمانی را نثار انقلاب کردیم که اگر حاج قاسم زنده بود، بی شک اجازه نمی داد که این جنایتها در غزه انجام شود اما با این وجود به طور حتم جبهه مقاومت پیروز خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: مردم متدین ما در برابر تمامی توطئه ها و فتنه ها نیز ایستادگی کردند و پای انقلاب خود ایستادند و چشمان فتنه گران را کور و سران فتنه را به خاک سیاه نشاندند و مردم ما به دلیل بصیرت و آگاهی خود، همیشه پیروز و سربلند هستند.

استاندار گیلان بیان کرد: ما نیز باید وحدت ملی، یکپارچگی و همدلی را بیش از پیش در جامعه ترویج کنیم و اجازه ندهیم که برخی از افراد مردم را دلسرد کنند ؛ باید توانمندی های انقلاب را بازگو کنیم که چگونه با وجود تحریمهای ظالمانه و با تکیه به توانمندی و استعدادهای جوانان، هم اینک در همه بخش‌های علمی، صنعتی، تسلیحاتی و سایر حوزه ها یکی از کشورهای برتر در جهان بشمار می‌رویم.

*ملت ایران به مظلومان جهان امید هدیه داده است

نماینده ولی فقیه در گیلان نیز در این جلسه  با اشاره به اینکه امروزه ایران اسلامی معادله گردان در عرصه های بین المللی است، گفت: ملت ایران به مظلومان جهان امید هدیه داده است.

آیت الله رسول فلاحتی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و ایام الله دهه فجر اظهار کرد: مردم ما به برکت انفاس قدسیه حضرت امام‌خمینی (ره) و با نگاه توحیدی برگرفته از منابع دینی توانستند به خداوند متعال تکیه کرده و در انقلاب به پیروزی برسند.

وی تصریح کرد: دشمنان ایران اسلامی با داشتن رسانه‌های قوی در صدد تحریف و تشویش اذعان عمومی جامعه و دنیا علیه ایران هستند و رسانه‌ها اگر در درست هدایت نشوند خواهند توانست یک کشور را به ویرانه تبدیل کنند و در صورت تبیین درست دستاوردها می‌توانند کشور را به قله‌های پیشرفت برسانند و این قدرت رسانه را می‌رساند.

آیت الله فلاحتی با اشاره به مشارکت و حضور حداکثری مردم در انتخابات پیش رو گفت: حضور مردم در انتخابات پشت پا زده به روی همه تفرقه افکنی های دشمنان داخلی و خارجی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان نیز در این جلسهبر استفاده از ظرفیت‌ها و امکانات دستگاه‌های مختلف استان در جهت حضور حداکثری مردم در انتخابات مجلس تاکید کرد و گفت: مردم با حضور آگاهانه خود در انتخابات پیشرو حماسه دیگری را خلق کرده و اقتدار جمهوری اسلامی را بیش از پیش تثبیت می‌کنن
د.

شبکه خبری تحلیلی گیلان 24
نظر شما
 
 
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
اصول علمی روزنامه نگاری - روزنامه نگاری سایبری
کتاب اصول علمی روزنامه نگاری " روزنامه نگاری سایبری" در 300 صفحه قطع وزیری منتشر شد. اصول علمی مصاحبه ، گزارش نویسی ، خبر نویسی ، تاریخ روزنامه نگاری ایران، مبانی ارتباطات،سیاست های خبری، سواد رسانه ای، خبرنگاری بحران، روشهای سوژه یابی و یافته های نو در حوزه روزنامه نگاری سایبری" از فصل ها و مباحت کتاب است. این کتاب مرجع در مدت 45 روز به چاپ سوم رسیده است. فروش کتاب برای حوزه فرهنگ و رسانه 25 درصد تخفیف دارد. ایمیل "نویسنده" [email protected]