کد : 570 ۱۶بهمن ۱۴۰۲ ساعت 00:01

نرخ سود علی الحساب بانکی ۳۰ درصد می شود

پایگاه خبری گیلان ۲۴: نایب رییس اتاق بازرگانی تهران گفت: بانک مرکزی اوراق گواهی سپرده خاص که با نرخ سود علی الحساب بانکی ۳۰ درصد سالانه منتشر می‌شود را با هدف تأمین سرمایه در گردش واحدهای تولید ایجاد کرده است.
 نرخ سود علی الحساب بانکی ۳۰ درصد می شود

شهاب جوانمردی نایب رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: بانک مرکزی اوراق گواهی سپرده خاص که با نرخ سود علی الحساب بانکی ۳۰ درصد سالانه منتشر می‌شود را با هدف تأمین سرمایه در گردش واحدهای تولید ایجاد کرده است.

جوانمردی با تأکید بر اینکه این اوراق برای پروژه‌های خاص که سودآور هستند، تدارک دیده شده است، افزود: با توجه به اینکه سیاست انقباضی برای کاهش تورم در کشور حاکم است، گواهی سپرده خاص به تأمین مالی بنگاه‌هایی که پروژه‌های خود را برای جذب منابع معرفی کرده‌اند اختصاص می‌یابد، تا راحت‌تر بتوانند تأمین مالی کنند.

 
 

این فعال اقتصادی با پیش‌بینی خروج سرمایه‌های خرد از بازار طلا و ارز با اوراق گواهی سپرده خاص با سود ۳۰ درصد، عنوان کرد: این اوراق دید واقع‌بینانه‌تری به نرخ بهره دارد و علامت خوبی در اقتصاد به شمار می‌رود.

 

نایب رئیس اتاق بازرگانی تهران تصریح کرد: خریدار اوراق متعهد می‌شود آن را تا یک سال نگهداری کند و اگر زودتر از یک سال پول خود را خواست، می‌تواند به بانک مراجعه و اصل پول به همراه سود ۱۲ درصدی را دریافت کند.

جوانمردی تاکید کرد: یکی از مزیت‌های انتشار اوراق گواهی سپرده خاص این است که می‌تواند سرمایه‌های مردم را از بازارهای سفته‌بازی مانند بازار ارز، طلا، مسکن و خودرو خارج و به سمت این اوراق جذب کند؛ البته افرادی که ریسک پذیری زیادی دارند ممکن است که در همین بازارهای سفته بازی حضور داشته باشند، اما افرادی که ریسک‌گریز هستند، مطمئناً سرمایه‌های خود را از بازارهای سفته‌بازی خارج و به این اوراق ورود می‌کنند، به عبارت دیگر برای مردم عادی و افراد ریسک‌گریز، این اوراق بهترین ابزار برای کسب سود است./ایرنا

پایگاه خبری گیلان 24
نظر شما
 
 
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
اصول علمی روزنامه نگاری - روزنامه نگاری سایبری
کتاب اصول علمی روزنامه نگاری " روزنامه نگاری سایبری" در 300 صفحه قطع وزیری منتشر شد. اصول علمی مصاحبه ، گزارش نویسی ، خبر نویسی ، تاریخ روزنامه نگاری ایران، مبانی ارتباطات،سیاست های خبری، سواد رسانه ای، خبرنگاری بحران، روشهای سوژه یابی و یافته های نو در حوزه روزنامه نگاری سایبری" از فصل ها و مباحت کتاب است. این کتاب مرجع در مدت 45 روز به چاپ سوم رسیده است. فروش کتاب برای حوزه فرهنگ و رسانه 25 درصد تخفیف دارد. ایمیل "نویسنده" [email protected]