کد : 1309 ۱۹تیر ۱۴۰۳ ساعت 22:24
مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان:

اربعین امسال به حدود ۱۸۰ هزارزائر خدمات درمانی ارایه می شود

پایگاه خبری، رسمی گیلان ۲۴: مراسم با شکوه اربعین و حرکت انبوه و بی نظیر زائران به سوی بارگاه امام الشهداء حضرت ابا عبدالله الحسین " ع" که این حرکت حماسی از سال ۱۳۹۱ در مقیاس جهانی شکل گرفت، جمعیت هلال احمر استان گیلان پیشتر در قالب کاروان های مناطق دیگر کشور در این حماسه حضور و مشارکت داشتند.
اربعین امسال به حدود 180 هزارزائر خدمات درمانی ارایه می شود

مهندس هادی سلیمی امروز سه شنبه 19 تیر ماه در دیدار با اعضای گروه رسانه ای ایران " گرا" ، عنوان کرد: از سال 1402 جمعیت هلال احمر گیلان برای اولین بار یک پایگاه خدمت رسانی حوزه بهداشت و درمان در شهر نجف در مکانی نورانی در یک پایگاه خوب پایه گذاری کرد.
به اظهار وی ، در مدت بیست روز در ایام اربعین  سال گذشته بیش از  50 هزار نفر از زائران از خدمات هلال احمر گیلان بهره مند شدند.
سلیمی بیان کرد: تنها درمانگاه ایرانی ، درمانگاه هلال احمر گیلان در نزدیک حرم مولای متقیان حضرت علی بن ابیطالب " ع" بود و امسال هم به یاری حق درظل توجهات امام عصر " عج"  مصمم هستیم تا سه  درمانگاه  در نجف اشرف بنا کنیم و مجوز لازم را از تهران دریافت کرده ایم.
وی گفت: برای این حرکت جاودانه و مردمی اعتقاد داریم ، علاوه بر خدمت و متناسب  با اعتقادات ما به فرمایش امام علی , این نوع خدمت به زائران عین عبادت هم هست و به مدت بیست روز پزشکان و کادر درمان داوطلب گیلان تلاش فراوانی خواهند کرد.
این مدیر مردمی و خدمت رسانی اظهار کرد: الحمدالله حضور من  در استان گیلان همیشه درس و خاطرات شیرین و ایام غرور آفرینی است ، چرا که همه پای کار هستند و عاشقانه خدمت و کمک به همنوع دارند و جالب تر آنکه گیلانی های عزیز از  خوزستان یا شیراز با نام گیلان و برای خدمت به زائان ورودی اثر گذار دارند و این حرکت ها مایه فخر و مباهات است.
مدیر عامل هلال احمر گیلان یاد آور شد: به لطف خداوند بزرگ تعامل خوبی با دولت  عراق صورت گرفته  و به نظرمی رسد  امسال 170 تا 180 هزار نفر از زائران استان گیلان  و دیگر استان ها و کشورها تحت پوشش خدمات مختلف درمانی سه پایگاه یا مراکز درمانی استان گیلان قرار گیرند.
وی با اشاره با جایگاه و تجربیات بسیار ارزشمند جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران  این مطلب را نیز متذکر شد: جمعیت هلال احمرایران عضو هیات حکام جمعیت صلیب سرخ جهانی است و به خاطر تجربیات گرانسنگ اش  کشورها و صلیب سرخ از این تجربیات و دانش گروهی جمعیت هلال احمر کشورمان استفاده می کند
.

پایگاه خبری، رسمی گیلان 24
نظر شما
 
 
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
با مصرف بهینه 300 خودرو اتومات جایزه بگیرید
اصول علمی روزنامه نگاری - روزنامه نگاری سایبری
کتاب اصول علمی روزنامه نگاری " روزنامه نگاری سایبری" در 300 صفحه قطع وزیری منتشر شد. اصول علمی مصاحبه ، گزارش نویسی ، خبر نویسی ، تاریخ روزنامه نگاری ایران، مبانی ارتباطات،سیاست های خبری، سواد رسانه ای، خبرنگاری بحران، روشهای سوژه یابی و یافته های نو در حوزه روزنامه نگاری سایبری" از فصل ها و مباحت کتاب است. این کتاب مرجع در مدت 45 روز به چاپ سوم رسیده است. فروش کتاب برای حوزه فرهنگ و رسانه 25 درصد تخفیف دارد. ایمیل "نویسنده" [email protected]