کد : 1101 ۱۲خرداد ۱۴۰۳ ساعت 16:00
در شورای نگهبان،

همسان سازی حقوق بازنشسته ها تصویب شد

پایگاه خبری، رسمی گیلان ۲۴: سخنگوی شورای نگهبان گفت: طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری به تایید این شورا رسید و لایحه عفاف و حجاب در نوبت بررسی شورا قرار دارد. www.gilan۲۴.ir
همسان سازی حقوق بازنشسته ها  تصویب شد

هادی طحان نظیف در نشست خبری امروز ضمن تسلیت شهادت آیت الله رئیسی گفت: ۱۲ طرح و لایحه و ۱۱ استعلام دیوان عدالت اداری در جلسات شورای نگهبان بررسی شد.

احراز هویت در انتخابات پیش‌رو علاوه بر شناسنامه با کارت ملی هم انجام خواهد شد

وی افزود: طرح اصلاح مواد ۱۹ و ۲۲ قانون انتخابات ریاست جمهوری در شورای نگهبان مورد بررسی قرار گرفت و خلاف موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد، بر اساس این قانون، احراز هویت در انتخابات پیش‌رو علاوه بر شناسنامه با کارت ملی هم انجام خواهد شد

بخش دوم لایحه بودجه ۱۴۰۳ تایید شد

وی ادامه داد: بخش دوم لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور که مربوط به جداول است، توسط شورای نگهبان مورد بررسی قرار گرفت و به تایید رسید.

طحان نظیف بیان کرد: بررسی طرح استفساریه ماده ۳۲ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی از دیگر مواردی است که در شورای نگهبان بررسی شد که زمان لازم‌الاجرا شدن این مصوبه مورد ایراد قرار گرفت و خلاف اصل ۷۳ تشخیص داده شد.

وی ادامه داد: طرح مالیات بر سوداگری و سفته بازی نیز با وجود اصلاحات مجلس هنوز ایراداتی دارد که به مجلس بازگردانده شد.

وی افزود: لایحه موافقتنامه همکاری در حوزه امنیت و اطلاعات با فدراسیون روسیه و همچنین لایحه موافقتنامه همکاری‌های امنیتی انتظامی بین ایران و قرقیزستان به تأیید شورای نگهبان رسید.

وی خاطر نشان کرد: طرح اصلاح ماده ۱۰۴ قانون مجازات اسلامی که درباره جرائم قابل گذشت و غیر قابل گذشت بود، پس از اصلاحات، خلاف موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد.

طحان نظیف درباره آخرین وضعیت لایحه عفاف و حجاب گفت: در مراحل قبل هم ما و هم هیات عالی نظارت مجمع تشخیص ایراداتی داشتند که اخیرا هیات عالی اعلام کرده که ایرادات برطرف شده است و این موضوع در نوبت رسیدگی در شورای نگهبان قرار دارد.

زمان قانونی شورای نگهبان برای بررسی صلاحیت‌ها ۵ روز است و امکان تمدید آن به مدت ۵ روز وجود دارد

وی در پاسخ به سوالی درباره فرآیند بررسی صلاحیت‌ داوطلبان کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری و زمان آغاز تبلیغات گفت: زمان قانونی شورای نگهبان برای بررسی صلاحیت‌ها ۵ روز است و امکان تمدید آن به مدت ۵ روز دیگر نیز پیش‌بینی‌ نشده است که از ۵ روز اول حتما استفاده خواهیم کرد و در تلاشیم که از همه ۵ روز دوم استفاده نکنیم.

وی تاکید کرد: بعد از بررسی صلاحیت‌ها و اعلام نتایج، زمان تبلیغات انتخاباتی تا ۲۴ ساعت قبل از روز انتخابات ادامه خواهد داشت.

طحان نظیف درباره وضعیت مصوبه افزایش تعطیلات آخر هفته بیان کرد: ما در حال بررسی این مصوبه هستیم و به محض پایان بررسی‌ها، اطلاع رسانی می کنیم.

سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به سوالی درباره برگزاری انتخابات الکترونیک در روز ۸ تیر گفت: با توجه به شرایط پیش آمده و با توجه به اینکه زمان زیادی تا برگزاری انتخابات نداریم و باید دستگاه‌ها و امکانات این نوع انتخابات آماده سازی شود، تاکنون جلساتی با وزارت کشور داشتیم و این جلسات ادامه دارد به محض رسیدن به نتیجه در این زمینه اطلاع رسانی خواهیم کرد
.

پایگاه خبری، رسمی گیلان 24
نظر شما
 
 
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
اصول علمی روزنامه نگاری - روزنامه نگاری سایبری
کتاب اصول علمی روزنامه نگاری " روزنامه نگاری سایبری" در 300 صفحه قطع وزیری منتشر شد. اصول علمی مصاحبه ، گزارش نویسی ، خبر نویسی ، تاریخ روزنامه نگاری ایران، مبانی ارتباطات،سیاست های خبری، سواد رسانه ای، خبرنگاری بحران، روشهای سوژه یابی و یافته های نو در حوزه روزنامه نگاری سایبری" از فصل ها و مباحت کتاب است. این کتاب مرجع در مدت 45 روز به چاپ سوم رسیده است. فروش کتاب برای حوزه فرهنگ و رسانه 25 درصد تخفیف دارد. ایمیل "نویسنده" [email protected]