استاندار گیلان،

۲ هزار و ۳۰۰ تن انواع ماهی استخوانی در خزر صید شد

۲ هزار و ۳۰۰ تن انواع ماهی استخوانی در خزر صید شد
پایگاه خبری رسمی گیلان 24: استاندار گیلان گفت: از ابتدای فصل صید تاکنون ۲ هزار و ۳۰۰ تن انواع ماهیان استخوانی در سواحل گیلان صید شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰ درصد افزایش داشت.

اسدالله عباسی  با یادآوری اینکه کشاورزی و صیادی از مشاغل اصلی مردم سراسر خطه ساحلی گیلان از گذشته تاکنون است، افزود: ماهیان ذخایر ارزشمندی هستند که باید برای آیندگان حفظ و حراست شوندو در فصل جاری صیادی از صید بی رویه جلوگیری شد..
وی
در بازدید از پره‌های صیادی شهید انصاری و رامدشت شهرستان رودسرعنوان کرد: اکنون چهار هزار صیاد در پره‌های صیادی استان فعالیت دارند که از این طریق امرار معاش می‌کنند و در کنار آن محصولات آبزی از جمله ماهیان سرد آبی و گرم آبی تولید می‌شود که حمایت لازم را از آنان خواهیم داشت.
عباسی اضافه کرد: صیادان شرکت تعاونی‌های صیادی پره در کنار صیادی در استخرهای خاکی ماهیان مولد را برای تخم‌ریزی نگهداری کرده و سپس بچه‌ ماهیان ۶ و هفت گرمی را با همکاری شیلات در دریا رهاسازی می‌کنند.
وی اظهار کرد: استان گیلان با افزایش تولیدات آبزیان و پرورش ماهیان استخوانی گام مهمی در استفاده از اقتصاد دریا برداشته است
.