با حضور مسئولان کشوری و استانی در رودسر،

جشنواره‌ی ملی رهاسازی آبزیان در حال برگزاری است

جشنواره‌ی ملی رهاسازی آبزیان در حال برگزاری است
پایگاه خبری ، رسمی گیلان 24: جشنواره‌ی ملی رهاسازی انواع بچه آبزیان دریای خزر، دریای عمان ، خلیج فارس و آب‌های داخلی کشور ، همزمان با استان‌های مازندران ، گلستان ، هرمزگان و خوزستان در ساحل پلرود رودسردر حال برگزاری است.

به گزارش گروه رسانه ای ایران " گرا" ، دراین جشنواره که در ساحل پلرود بخش کلاچای از توابع شهرستان رودسر در حال برگزاریست، امروز ۴۵۰ میلیون قطعه انواع بچه آبزی از جمله بچه ماهیان استخوانی، خاویاری، دریایی و میگو در رودخانه‌های منتهی به آب‌های ساحلی استان‌های گیلان، خوزستان، مازندران، گلستان و آب‌های ساحلی جزیره‌ی قشم رها می‌شوند.
مدیرکل دفتر بازسازی و حفاظت از ذخایر ژنتیکی آبزیان شیلات کشور در این مراسم گفت : از مجموع ۴۵۰ میلیون قطعه بچه آبزی که عملیات رهاسازی آنها امروز در این ۵ استان آغاز می‌شود، ۳۰ میلیون قطعه بچه میگوست، ۵۰ میلیون قطعه بچه ماهی دریایی مختص آب‌های استان خوزستان و بقیه انواع بچه ماهیان استخوانی و خاویاری ا ست که بیشتر آن در گیلان رهاسازی خواهد شد.
ناصر کرمی راد افزود: از مجموع ۳۷۰ میلیون قطعه بچه ماهی آماده رهاسازی در ۳ استان شمالی کشور، ۱۶۰ میلیون قطعه در رودخانه‌های گیلان و ۱۶۰ میلیون قطعه هم در استان‌های مازندران و گلستان رها سازی می‌شود و ۵۰ میلیون قطعه هم با مشارکت صیادان و بهره برداران محلی و به شیوه‌ی تکثیر طبیعی در رودخانه و آب‌های داخلی رها خواهد شد که عمده‌ی آن در استان مازندران است.
وی همچنین حجم رهاسازی بچه ماهیان خاویاری را حدود ۳ میلیون قطعه اعلام کرد و گفت: عملیات رهاسازی این بچه ماهیان در استان گیلان انجام می‌شو
د.