کد : 813 ۱۴فروردین ۱۴۰۳ ساعت 15:40
وزیر آموزش و پرورش :

۷۲ هزار معلم امسال استخدام می‌شوند

پایگاه خبری رسمی گیلان ۲۴: وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد: امسال ۷۲ هزار معلم برای مدارس سراسر کشور استخدام خواهیم کرد و ۲۰ هزار فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی به عنوان معلمان جدید وارد مدارس می‌شوند.
 ۷۲ هزار معلم امسال استخدام می‌شوند

 به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش؛ رضامراد صحرایی؛ درباره تأمین امنیت امتحانات نهایی گفت: کیفیت آموزش از دغدغه‌های جدی این وزارتخانه است و مصوبه کاهش ضریب کنکور در پذیرش دانشجویان در دو مجلس مصوب و به دو دولت ابلاغ شد اما به دلایلی توان اجرا نداشت.

وی بیان کرد: سل گذشته در کنار تمام فشارهای روانی بر داوطلبان و تلاش مافیای کنکور برای لغو مصوبه، آن را اجرایی کردیم و به معلم، کتاب و مدرسه مرجعیت دادیم

لو رفتن سؤالات امتحانات نهایی شایعه است
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه مصوبه کنکور به دنبال کیفیت آموزش و اجرای برنامه درسی ملی است، گفت: حتی یک مورد از شایعات لو رفتن سؤالات امتحانات نهایی صحت نداشت و اگر سوالی لو برود ابتدا خودمان به خانواده‌ها اطلاع خواهیم داد

صحرایی درباره برگزاری کنکور تربیت معلم برای نخستین بار در سال ۱۴۰۳ بیان کرد: امسال  مصوبه کیفیت بخشی به دانشگاه فرهنگیان ابلاغ شد و باید توجه داشت که عالم با معلم بسیار متفاوت است و فرد باید ذات معلمی  داشته باشد.

رشد ۲۵ درصدی پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان
وی ادامه داد: در برنامه هفتم توسعه مصوب شد ظرفیت دانشگاه فرهنگیان سالانه ۲۵ درصد افزایش یابد هم چنین «مدرک دو گانه» را با همراهی سایر دانشگاه‌ها اجرا کردیم که  در این طرح افراد به مدت دو سال دروس علمی را در سایر دانشگاه‌ها و  دو سال، دروس حرفه معلمی را در دانشگاه فرهنگیان طی خواهند کرد.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه هم‌اکنون بیش از دانشگاه فرهنگیان از طریق آزمون استخدامی معلم جذب می‌کنیم، گفت: سال ۱۴۰۲ تاریخی ترین سال استخدام معلم بود.

به گفته صحرایی ،  ریشه کمبود معلم مربوط به ۱۰ سال گذشته است و این سونامی مهر ۱۴۰۲ گریبانگیر ما شد چون معلمانی هم که به خاطر رتبه بندی بازنشستگی خود را به تأخیر انداخته بودند، مهر ۱۴۰۲ با بهره‌مندی از رتبه‌بندی، بازنشسته شدند.

کتابهای درسی جدید برای پایه اول دبستان

وی درباره تعییر کتاب‌های درسی عنوان کرد: تحول باید در برنامه درسی اتفاق بیفتد که یک شاخه آن کتاب درسی است.  براین اساس در سال ۱۴۰۳ کتاب‌های درسی پایه اول دبستان جدید خواهد بود و اثر محسوس تغییر کتاب‌های درسی در سال ۱۴۰۴ مشاهده خواهد شد.
وزیر آموزش و پرورش درباره توجه به مدارس دولتی گفت: کیفیت مدارس دولتی همیشه از مدارس غیردولتی پایین‌تر نیست و در بسیاری از مدارس دولتی کادر مدرسه متعهدانه خدمت می‌کنند و با وجود تنگناها قله‌های تربیتی فراوانی در این مدارس قابل مشاهده است.
صحرایی با اشاره به اینکه معلمان جدید الاستخدام به مدارس دولتی می‌روند، افزود: در قالب بخشنامه‌ای اعلام کردیم، معلمان با سابقه نیمی از ساعت موظف را در مدارس دولتی  تدریس کنند

پایگاه خبری رسمی گیلان 24
نظر شما
 
 
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
اصول علمی روزنامه نگاری - روزنامه نگاری سایبری
کتاب اصول علمی روزنامه نگاری " روزنامه نگاری سایبری" در 300 صفحه قطع وزیری منتشر شد. اصول علمی مصاحبه ، گزارش نویسی ، خبر نویسی ، تاریخ روزنامه نگاری ایران، مبانی ارتباطات،سیاست های خبری، سواد رسانه ای، خبرنگاری بحران، روشهای سوژه یابی و یافته های نو در حوزه روزنامه نگاری سایبری" از فصل ها و مباحت کتاب است. این کتاب مرجع در مدت 45 روز به چاپ سوم رسیده است. فروش کتاب برای حوزه فرهنگ و رسانه 25 درصد تخفیف دارد. ایمیل "نویسنده" [email protected]