کد : 802 ۱۰فروردین ۱۴۰۳ ساعت 13:05
سوجویان قصد تصرف زمین ملی را داشتند!!

جلوی فساد ۳ هزار میلیاردی در آستارا گرفته شد

پایگاه خبری، رسمی گیلان ۲۴: اینجا برکه پرنیان شهر مرزی استارا، عرصه ی جدیدی برای سودجویان بوده که آن را تغییر کاربری دهند.
جلوی فساد ۳ هزار میلیاردی در آستارا گرفته شد

یکی از شهروندان ساکن برکه پرنیان می گوید: من 55 ساله ام و سالها قبل این ناحیه یک برکه ی بزرگی بود که در فصل گرم سال به علت کم آبی خشک می شد و ما در دوران کودکی در این محل بازی می کردیم، اما عده ای آمدند و اینجا را خشک کردند و قصد تصرف داشتند.!

گرچه مسئولان نمی گویند یا نگفته اند، این عده چه کسانی بودند، ساکنان هم اظهار می دارند: نمی دانیم متصرفان چه کسانی هستند که بخشی از کارهای تصرف را در شهر آستارا انجام داده بودند.!؟

شهردار رشت و معاون منابع طبیعی  استان گیلان در این باره بیان کردند: اقداماتی برای صدور سند این محل در حاشیه شهر و نزدیک ساحل دریا انجام شده است و دست متصرفانی غیر قانونی قطع شد!.

به گفته وی ، این اراضی مورد نظر سازمان منطقه ای آب استان بود و یکی دیگر از سازمان های دولتی روی این زمین نظر داشتند و همین اختلاف نظرها موجب خلاء و  بلاتکلیف پرنیان شده بود.

سجاد دده جانی رئیس بازرسی گیلان در این باره عنوان کرد: سال گذشته  براساس مطالبات به حق مردم منطقه پرونده در دستور کار سازمان بازرسی قرار گرفت مبنی بر اینکه برکه پرنیان مورد طمع عده ای بود و قصد داشتند در این ناحیه تغییراتی انجام دهند.

وی اعلام کرد: استارت رسیدگی از سال 1400 زده شد و بر اساس آن 84 هزار متر مربع زمین بسیار مرغوب در بهترین موقعیت شهر استارا هدف طمع عده ای قرار گرفته است.!

افراد سودجو و طمع کار یک سری کارهای اولیه و استعلام ها را انجام داده بودند و در مراحل پایان تصرف زمین قرار گرفته بودند.

بازرس کل گیلان توضیح داد: دربررسی ها مشخص شد که این زمین 84 هزار متر مربعی به ارزش سه هزار میلیارد تومان  یک زمین ملی است و اشخاص نمی توانند در آن دخل و تصرفی داشته باشند.

به گفته وی ، در همین راستا و براساس پیگیری های سازمان بازرسی، زمین مورد نظر به نام منابع طبیعی استان سند زده شد .

 

نگاه رسانه:

معلوم نیست که رسانه ها در شهر استارا و استان گیلان در جریان این موضوع بودند یا خیر و اگر بودند چرا در این باره اطلاع رسانی گسترده ای  نشد.؟

از سوی دیگر پرسش از شهرداری آستارا، منابع طبیعی استان گیلان ، بازرسی استان، فرمانداری آستارا و دیگر ارگان ها و حتی مردم ساکن در این ناحیه این است که چرا در این مدت طولانی موضوع را از طریق رسانه ها شفاف سازی نکردند.

مردم و مسئولان سراسر کشور و استان گیلان آگاه باشند، وقتی در این زمینه ها از همان ابتدا اطلاع رسانی و شفاف سازی " سوت  زنی " صورت بگیرد، سودجویان و متصرفان روز روشن و جلوی چشمان همگان لحظه ای به فکر تصرف اموال عمومی و ملی نخواهند افتاد.

رسانه ها در این حوزه های مهم که منافع مردم مورد نظر باشد ، نقش اساسی و وظیفه پررنگی دارند.

مدیر مسئول

استفاده از اخبار و گزارش ها و تحلیل ها پایگاه خبری رسمی گیلان 24 برای همه رسانه های استانی و کشوری بدون ذکر منبع بلامانع است و هدف انتشار مطالب و حرکتی در جهت حفظ منافع ملی و رفاه مردم است.

برای ارتباط با ما از همین سامانه پیام رسانی کنید- با سپاس ، مدیر مسئول  / 10 فروردین 1403

 

 

پایگاه خبری، رسمی گیلان ۲۴+ خبرگزاری فارس
نظر شما
 
 
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
اصول علمی روزنامه نگاری - روزنامه نگاری سایبری
کتاب اصول علمی روزنامه نگاری " روزنامه نگاری سایبری" در 300 صفحه قطع وزیری منتشر شد. اصول علمی مصاحبه ، گزارش نویسی ، خبر نویسی ، تاریخ روزنامه نگاری ایران، مبانی ارتباطات،سیاست های خبری، سواد رسانه ای، خبرنگاری بحران، روشهای سوژه یابی و یافته های نو در حوزه روزنامه نگاری سایبری" از فصل ها و مباحت کتاب است. این کتاب مرجع در مدت 45 روز به چاپ سوم رسیده است. فروش کتاب برای حوزه فرهنگ و رسانه 25 درصد تخفیف دارد. ایمیل "نویسنده" [email protected]