کد : 784 ۶فروردین ۱۴۰۳ ساعت 21:37
استاندار در شورای اداری خبر داد:

متوسط بیکاری گیلان کاهش و مشارکت اقتصادی افزایش یافته است

پایگاه خبری رسمی گیلان ۲۴: اسدالله عباسی روز دوشنبه بعد از سخنرانی رئیس جمهور در جلسه کشوری شورای اداری با تشریح نرخ بیکاری و درصد مشارکت اقتصادی در گیلان اظهار کرد: میانگین بیکاری در استان ۶.۲ دهم درصد و کمتر از میانگین کشوری و مشارکت اقتصادی نیز ۴۴.۵ درصد بیشتر از میانگین کشوری است.
متوسط بیکاری گیلان کاهش و مشارکت اقتصادی افزایش یافته است

اسدالله عباسی  با تبریک سال جدید و یادآوری اتفاقات تلخ و شیرین پارسال در کشور اضافه کرد: حمله تروریستی و به شهادت رسیدن تعدادی از هموطنان در مراسم سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی در کرمان و حمله شاهچراغ از جمله حوادث تلخ و راهپیمایی ۲۲ بهمن و حضور آگاهانه مردم در انتخابات ۱۱ اسفند اعم اتفاقات شیرین سال گذشته است.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه انتخابات ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ با مشارکت حدود ۴۱ درصدی مردم استان با سلامت کامل برگزار شد، ادامه داد: در برگزاری این انتخابات با کمک همه دستگاه‌های امنیتی، نظامی، قضایی، هیات‌های اجرایی و نظارت کوچکترین مشکلی ایجاد نشد و انتخابات در همه حوزه‌های انتخابیه تایید شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نامگذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری با عنوان جهش تولید با مشارکت مردم عنوان کرد: همه باید برای تحقق شعار سال صحیح بیندیشند و درست کار کنند.

استاندار گیلان با بیان اینکه مقام معظم رهبری با نگاه بسیار راهبردی به افق آینده به مساله اقتصادی تاکید کردند، اظهار کرد: بسیج مردمی در مساله اقتصاد موجب جهش تولید می‌شود از اینرو باید با مردمی‌سازی اقتصاد، اعتماد مردم را جلب کرد.

وی با تاکید بر ضرورت ایجاد امید در جامعه و زنده‌کردن روحیه امید در بین آحاد مردم بیان کرد: دشمنان انقلاب به سرکردگی آمریکا سال‌ها به دنبال ناامیدی و القاء آن در جامعه بوده و هستند، اما همواره ناموفق بودند.

عباسی با اشاره به برنامه هفتم توسعه کشور و آغاز آن در سال جاری و با بیان اینکه دولت در ارائه این لایحه به همه زوایا توجه کرد اضافه کرد: در این برنامه مواردی از جمله تک رقمی کردن تورم، اصلاح ساختار بودجه و تولید حداقل ۹۰ درصد کالاهای اساسی مطرح شده‌است که می‌تواند نقطه امیدی برای رسیدن به قله باشد.

وی در ادامه با تشریح کارهای زیربنایی و اقتصادی برای توسعه و پیشرفت گیلان اظهار کرد: در مساله اقتصادی سرمایه‌گذاری خوبی در اقتصاد دریامحور در این استان آغاز شده ضمن اینکه اسکله گردشگری در چمخاله لنگرود باید به اتمام برسد و بخش خصوصی را فعال کنیم.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه بیش از ۹۰ همت سرمایه‌گذاری اقتصادی در این استان در پیش است، ادامه داد: از سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در این استان استقبال می‌شود؛ هیچ سرمایه‌گذاری نباید معطل بماند.

وی با اشاره به افتتاح آزاد راه قزوین - رشت در اسفندماه سال گذشته و رضایتمندی مردم از این کار بزرگ عنوان کرد: راه آهن رشت - کاسپین نیز به اتمام رسیده که بعد از ماه مبارک رمضان با سفر استانی رئیس جمهور افتتاح خواهد شد.

پایگاه خبری رسمی گیلان 24
نظر شما
 
 
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
اصول علمی روزنامه نگاری - روزنامه نگاری سایبری
کتاب اصول علمی روزنامه نگاری " روزنامه نگاری سایبری" در 300 صفحه قطع وزیری منتشر شد. اصول علمی مصاحبه ، گزارش نویسی ، خبر نویسی ، تاریخ روزنامه نگاری ایران، مبانی ارتباطات،سیاست های خبری، سواد رسانه ای، خبرنگاری بحران، روشهای سوژه یابی و یافته های نو در حوزه روزنامه نگاری سایبری" از فصل ها و مباحت کتاب است. این کتاب مرجع در مدت 45 روز به چاپ سوم رسیده است. فروش کتاب برای حوزه فرهنگ و رسانه 25 درصد تخفیف دارد. ایمیل "نویسنده" [email protected]