کد : 757 ۲۸اسفند ۱۴۰۲ ساعت 16:47
دبیر شورای عالی مناطق آزاد،

سرمایه گذاری در مناطق آزاد ۳ برابر شده است

پایگاه خبری رسمی گیلان ۲۴: نماینده ویژه رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور گفت: عملکرد مناطق آزاد در حوزه سرمایه گذاری در بخش‌ های تقاضا، طرح‌های تایید شده، به قرارداد رسیده و بهره برداری شده به سه برابر رسیده است.
سرمایه گذاری در مناطق آزاد 3 برابر شده است

 حجت الله عبدالملکی روز دوشنبه در حاشیه افتتاح مجتمع گردشگری در منطقه آزاد انزلی با سرمایه گذاری ۸۰۰ میلیارد ریالی به خبرنگاران گفت : هزار بسته سرمایه گذاری به ارزش ۹ همت در طول سال ۱۴۰۲ در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی پیش بینی شد که از این مقدار بیش از هشت همت تقاضای کلی برای سرمایه‌گذاری به مناطق آزاد رسید.

وی اضافه کرد: ۵۰ درصد تقاضاهای سرمایه‌گذاری به تایید نهایی سازمان مناطق آزاد و به مرحله قرار داد رسیده است.

وی گفت: حدود هزار و ۶۵۰ میلیارد ریال از این بسته‌های سرمایه گذاری فعالیت خود را آغاز کرده اند و حجم بیشتری از این پروژه‌ها در سال ۱۴۰۳ به مرحله بهره برداری خواهد رسید.

عملکرد مناطق آزاد در حوزه سرمایه گذاری سه برابر رشد داشت

امروز طرح سرمایه گذاری مجتمع گردشگری در پارک ساحلی منطقه آزاد انزلی مورد بهره برداری رسمی قرار گرفت.

براین اساس مجموعه گردشگری، تفریحی،اقامتی افتتاح شده فوق در زمینی به مساحت هفت هزار مترمربع، دارای امکاناتی همچون ۱۷ واحد اقامتی با ۱۱۰ تخت مسافرتی برای اقامت گردشگران ورودی به فاز تجارت و گردشگری منطقه، و رستوران ساحلی بوده که برای احداث و تجهیز این مجموعه ۸۰۰ میلیارد ریال از سوی سرمایه گذار بخش خصوصی هزینه شده است.

بنابراین گزارش، طرح سرمایه گذاری فوق که زمینه اشتغالزایی مستقیم برای ۶۳ نفر را فرآهم نموده، یکی از بسته های سرمایه گذاری کیمیا سازمان منطقه آزاد انزلی در حوزه گردشگری است که در سال‌جاری تهیه و تدوین شده و با اقدامات صورت گرفته از سوی این سازمان با استقبال سرمایه گذاران مواجه شده است.

سازمان منطقه آزاد انزلی به عنوان یکی از قطب های گردشگری کشور که در سال‌۱۴۰۲ میزبان حدود ۱۲ میلیون گردشگر بوده، تکمیل و تنوع بخشی به امکانات و زیرساخت‌های مختلف گردشگری، تفریحی و اقامتی با استانداردهای بین المللی را برای جذب توریسم در قالب بسته های سرمایه گذاری کیمیا در دستور کار قرار داده و طی سال ۱۴۰۳ و سالهای آتی چندین طرح سرمایه‌گذاری با مشارکت بخش خصوصی داخلی و خارجی بهره برداری می شود.
.

ایرنا
نظر شما
 
 
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
اصول علمی روزنامه نگاری - روزنامه نگاری سایبری
کتاب اصول علمی روزنامه نگاری " روزنامه نگاری سایبری" در 300 صفحه قطع وزیری منتشر شد. اصول علمی مصاحبه ، گزارش نویسی ، خبر نویسی ، تاریخ روزنامه نگاری ایران، مبانی ارتباطات،سیاست های خبری، سواد رسانه ای، خبرنگاری بحران، روشهای سوژه یابی و یافته های نو در حوزه روزنامه نگاری سایبری" از فصل ها و مباحت کتاب است. این کتاب مرجع در مدت 45 روز به چاپ سوم رسیده است. فروش کتاب برای حوزه فرهنگ و رسانه 25 درصد تخفیف دارد. ایمیل "نویسنده" [email protected]