کد : 733 ۲۱اسفند ۱۴۰۲ ساعت 16:33
استاندار می گوید،

برنج گیلان به نرخ توافقی کیلویی ۷۵هزار تومان خریداری می شود

پایگاه خبری تحلیلی گیلان ۲۴: در حالی که در محافل کشاورزی قیمت مصوب خرید برنج را حداکثر کیلویی ۶۵ هزار تومان اعلام می کردند، استاندار گیلان از خرید توافقی برنج شمال با قیمت ۷۵۰ ‌هزار ریال خبر داد.
برنج گیلان به نرخ توافقی کیلویی 75هزار تومان خریداری می شود

اسدالله عباسی با بیان اینکه خرید توافقی برنج شمال از پایه 750 هزار ریال آغاز شده ‌و برای تنظیم بازار برنج تلاش می‌شود، اظهار داشت: ‌‌‌65 هزار میلیارد ریال برای خرید توافقی برنج کشاورزان از سوی دولت  اختصاص یافته است..

وی با بیان اینکه بدهی‌های دولت به چایکاران پرداخت شده و سهم کارخانجات باقی مانده که باید به چایکاران پرداخت کنند، افزود: ‌سازمان‌ چای باید با کارخانجاتی که در پرداخت مطالبات ‌تاخیر عمدی دارند‌ برخورد ‌کند.

استاندار گیلان در ادامه با تشریح اقدامات انجام شده در حوزه پسماند و تفکیک زباله از مبدا اظهار کرد: ساماندهی محل دفن زباله سراوان - رشت که نزدیک 40 سال رها شده بود، اکنون 82 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی شناسایی منشا آلودگی رودخانه های زرجوب و گوهررود را از دیگر اقدامات نام برد و افزود: در این ارتباط تصفیه خانه زندان لاکان رشت به بهره برداری رسید، تصفیه خانه مسکن مهر بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد ضمن اینکه تصفیه خانه فاضلاب رشت نیز در دست ساخت است.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به شناسایی جایگاه جدید برای دفن بهداشتی دور ریز رباله افزود: مشکل حقوقی احداث زباله سوز رشت که سال 92 قرارداد آن منعقد شده بود، در حال برطرف شدن است
.

پایگاه خبری تحلیلی گیلان 24
نظر شما
 
 
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
اصول علمی روزنامه نگاری - روزنامه نگاری سایبری
کتاب اصول علمی روزنامه نگاری " روزنامه نگاری سایبری" در 300 صفحه قطع وزیری منتشر شد. اصول علمی مصاحبه ، گزارش نویسی ، خبر نویسی ، تاریخ روزنامه نگاری ایران، مبانی ارتباطات،سیاست های خبری، سواد رسانه ای، خبرنگاری بحران، روشهای سوژه یابی و یافته های نو در حوزه روزنامه نگاری سایبری" از فصل ها و مباحت کتاب است. این کتاب مرجع در مدت 45 روز به چاپ سوم رسیده است. فروش کتاب برای حوزه فرهنگ و رسانه 25 درصد تخفیف دارد. ایمیل "نویسنده" [email protected]