کد : 565 ۱۴بهمن ۱۴۰۲ ساعت 17:52
رئیس شورای اسلامی شهر رشت،

هوشمند سازی شهرداری رشت با مقاومتهایی روبرو است!

پایگاه خبری تحلیلی گیلان ۲۴: رئیس شورای اسلامی شهر رشت در نشست کارگروه هوشمندسازی خدمات شهرداری در ساختمان جلسات شورای رشت اظهار کرد: با الکترونیکی شدن کامل وظایف شهرداری از وقوع بسیاری از رانت‌ها و فسادها جلوگیری می‌شود
هوشمند سازی شهرداری رشت با مقاومتهایی روبرو است!

محمد حسین واثق کارگرنیا با تاکید به اینکه باید هوشمندسازی در بدنه شهرداری مورد توجه قرار گیرد، افزود: متاسفانه مقاومت‌های پیدا و پنهانی از سوی برخی از افراد در بدنه شهرداری رشت مشاهده می‌شود که قابل تامل است.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با تاکید به اینکه هوشمندسازی اقدامات شهرداری رشت سالهاست که مطرح است، تصریح کرد: در این دوره از عمر شورا و با حضور شوقی در جایگاه شهردار رشت این مهم در اولویت قرار گرفت و خوشبختانه با رونمایی از سامانه‌هایی با همت سازمان فاوا شهرداری رشت، گام‌های خوبی در این زمینه برداشته شده و تاکید داریم هر چه سریعتر باید تمامی اقدامات شهرداری رشت بصورت الکترونیکی اجرایی شود.

کارگرنیا با اشاره به اینکه در اجرای شهر هوشمند، حرکت‌های لاک‌پشتی مورد پذیرش نیست، گفت: با هر فردی که بخواهد در اجرای این مسیر سنگ‌اندازی کند برخورد قانونی می‌شود و سازمان فاوا شهرداری رشت اختیار دارد در جلسات این کارگروه هر کدام از مدیران که در این زمینه ناهماهنگ هستند را دعوت و در صورت نیاز تذکرات لازم نیز توسط شورا به آن فرد یا گروه داده می‌شود، همچنین از مدیرانی که در راستای تسریع بخشیدن به این مهم نیز همراهی می‌کنند باید تقدیر به عمل آید.

وی به سامانه ۱۳۷ شهرداری رشت اشاره کرد و افزود: این سامانه در راستای تسریع بخشیدن به رفع مشکلات و تقاضاهای مردمی راه‌اندازی شده و مدیران شهرداری رشت باید به این مهم در راستای رفع مشکلات و گلایه‌های شهروندان توجه داشته باشند.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه شهروندان معمولا در تماس با سامانه ۱۳۷ مباحث مشخصی را مطرح می‌کنند، گفت: مشکل آسفالت، سد معبر، ساخت و سازهای غیر مجاز، آبگرفتگی، انباشت زباله از جمله مواردی هستند که شهروندان بیشترین تماس‌ها را از بابت آن با سامانه ۱۳۷ برقرار می‌کنند.

کارگرنیا با اشاره به اینکه ساخت و سازهای غیر مجاز، عدم نظافت پیاده رو‌ها و وجود سگ‌های بلاصاحب موضوعات دیگری هستند که شهروندان از بابت آن با سامانه ۱۳۷ تماس برقرار می‌کنند، تصریح کرد: یکی دیگر از مواردی که اخیرا به سامانه ۱۳۷ مکرر اطلاع داده می‌شود، عدم نظافت معابر و جمع آوری زباله‌ها در برخی از مناطق رشت است که علت اصلی آن تبدیل وضعیت برخی از نیروهای رفت و روب و کمبود نیرو در این حوزه است.

وی با تاکید به اینکه نباید با بی‌توجهی به تماس‌های برقرار شده با سامانه ۱۳۷ موجبات دلسردی مردم فراهم شود، بیان کرد: واحد بازرسی شهرداری رشت به عنوان چشمان بینا برای شورا و شهردار عمل می‌کند و انتظار داریم هر گونه کم کاری، بی توجهی که عمدا یا سهوا انجام می‌شود به سمع و اطلاع شورا و شهردار رشت رسانده شود تا ان شاالله فساد در بدنه شهرداری رشت ریشه کن و رضایت بیشتر مردم حاصل شود.

انتقاد از کیفیت نامرغوب آسفالت

محسن سماکچی رئیس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای رشت نیز در این نشست با اشاره به اینکه اجرای شهر هوشمند نیازمند عزم جدی است، اظهار کرد: اجرایی شدن شهر هوشمند خواسته شورا است و انتظار داریم این فرآیند هر چه سریعتر در تمامی سازمان‌های شهرداری رشت اجرایی شود.

وی با انتقاد از کیفیت نامرغوب آسفالت در برخی از محلات رشت افزود: چند روز پیش در یکی از محلات به طور اتفاقی شاهد اجرای آسفالت بودم که در کمال تعجب هیچ قیری در آن آسفالت وجود نداشت و وقتی علت این موضوع را از پیمانکار سوال کردم، پاسخ داد که قیر در اختیار ندارد.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای رشت با تاکید به اینکه آسفالت باید عمر کیفی مناسب داشته باشد، تصریح کرد: آسفالت بی‌کیفیت یقینا به غیر از تحمیل هزینه بیهوده به بیت المال، فایده دیگری ندارد و تاکید می‌کنم که این مهم حتما مورد توجه باشد و در غیر این صورت نارضایتی‌ها از وضعیت آسفالت همچنان ادامه دارد
.

گیلان 24 +فارس
نظر شما
 
 
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
با مصرف بهینه 300 خودرو اتومات جایزه بگیرید
اصول علمی روزنامه نگاری - روزنامه نگاری سایبری
کتاب اصول علمی روزنامه نگاری " روزنامه نگاری سایبری" در 300 صفحه قطع وزیری منتشر شد. اصول علمی مصاحبه ، گزارش نویسی ، خبر نویسی ، تاریخ روزنامه نگاری ایران، مبانی ارتباطات،سیاست های خبری، سواد رسانه ای، خبرنگاری بحران، روشهای سوژه یابی و یافته های نو در حوزه روزنامه نگاری سایبری" از فصل ها و مباحت کتاب است. این کتاب مرجع در مدت 45 روز به چاپ سوم رسیده است. فروش کتاب برای حوزه فرهنگ و رسانه 25 درصد تخفیف دارد. ایمیل "نویسنده" [email protected]