کد : 477 ۳۰دی ۱۴۰۲ ساعت 14:07
مدیرکل بنیاد مسکن گیلان،

۴هزار واحد مسکونی نهضت ملی مسکن بهره برداری شد

پایگاه خبری تحلیلی گیلان ۲۴: مدیرکل بنیاد مسکن گیلان اعلام کرد: تاکنون ۱۱ هزار و ۲۰۰ متقاضی به بانک‌های عامل معرفی شده اند و ۴۰۰۰ واحد به مرحله بهره‌برداری رسیده است.
4هزار واحد مسکونی نهضت ملی مسکن بهره برداری شد

مهندس حامد دائمی  با بیان اینکه بنیاد مسکن در راستای طرح نهضت ملی مسکن متولی تولید مسکن در روستاهاست، اظهار کرد: بنیاد مسکن به قائم مقامی راه و شهرسازی، ساخت و ساز در شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت را نیز بر عهده دارد؛ همچنین به عنوان کارگزار راه و شهرسازی، پروژه های خاص مسکن سازی در شهرهای بالای ۵۰ هزار نفر جمعیت در دستور کار بنیاد مسکن است.

وی با اشاره به وعده دولت سیزدهم مبنی بر ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور، به سهم ۲۰ درصدی مسکن روستایی اشاره کرد و گفت: سهمیه استان گیلان از این یک میلیون واحد، ۲۲ هزار و ۵۰۰ واحد بوده که ۴۵۰۰ واحد آن مربوط به روستاهاست.

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان با بیان اینکه سهمیه استان ۹۰۰۰ واحد مسکن روستایی در قالب خودمالکی طی سال های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ است، خاطرنشان کرد: بالغ بر ۱۱ هزار و ۲۰۰ متقاضی را به بانک های عامل معرفی کردیم و در حال حاضر ۸۰۰۰ واحد سفتکاری را تمام کرده و ۴۰۰۰ واحد به مرحله بهره برداری رسیده است.

دائمی متقاضیان شناسایی شده را بالغ بر ۱۳۰ درصد سهمیه نهضت ملی مسکن در روستاها دانست و تاکید کرد: این متقاضیان امورات بانکی را انجام داده اند.

وی با اشاره به محدودیت های تامین زمین در استان، گفت: ۲۴ هکتار زمین در قالب ۱۶ سایت و به ظرفیت ۲۵۳۳ واحد در ۱۰ شهر تحویل بنیاد مسکن استان داده شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان ساخت پروژه های نهضت ملی مسکن را در چهار قالب خودمالکی، تخصیص زمین و تسهیلات، انبوه سازی و بنیاد ساخت دانست و بیان کرد: در بخش خودمالکی، افرادی دارای زمین می توانند جهت ساخت مسکن تسهیلات دریافت کنند، اما افرادی که فاقد زمین هستند می توانند در قالب گروه های ساخت دو تا ۱۰ نفره اقدام به دریافت زمین و تسهیلات کنن
د.

ایسنا
نظر شما
 
 
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
اصول علمی روزنامه نگاری - روزنامه نگاری سایبری
کتاب اصول علمی روزنامه نگاری " روزنامه نگاری سایبری" در 300 صفحه قطع وزیری منتشر شد. اصول علمی مصاحبه ، گزارش نویسی ، خبر نویسی ، تاریخ روزنامه نگاری ایران، مبانی ارتباطات،سیاست های خبری، سواد رسانه ای، خبرنگاری بحران، روشهای سوژه یابی و یافته های نو در حوزه روزنامه نگاری سایبری" از فصل ها و مباحت کتاب است. این کتاب مرجع در مدت 45 روز به چاپ سوم رسیده است. فروش کتاب برای حوزه فرهنگ و رسانه 25 درصد تخفیف دارد. ایمیل "نویسنده" [email protected]