کد : 388 ۷دی ۱۴۰۲ ساعت 21:12

نقد منصفانه افکار جامعه را پویا زنده نگه می دارد

استاد علوم ارتباطات و روابط عمومی با اشاره به تفاوت مفهومی نقد و انتقاد اعلام کرد: به هر میزان که نقد دلسوزانه و منصفانه جامعه را زنده و پر تحرک نگه می دارد، انتقاد با بار منفی که در ذات خویش نمایندگی می کند، مخرب و ویرانگر است.
نقد منصفانه افکار جامعه را پویا زنده نگه می دارد

داور نخستین جشنواره رسانه ای عصر قلم  در این مراسم با اشاره به اینکه آثار وزینی به این دوره از جشنواره ارسال شد، اظهار کرد: بنده از اواخر سال ۱۳۶۰ فعالیت ام را به عنوان مدرس خبر و هم مدیر خبرگزاری دولت در پنج استان و ادامه آن در  سه کشور به عنوان  کارشناس آغاز کردم و افتخار حضور هشت سال از این دوره را در زادگاهم استان  گیلان  دارم.
 مجید محمدپور با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی مکرر با بیانی نافذ تاکید به روشنگری در حوزه دستاوردها  دارند، افزود: رهبری بارها بر روی موضوع جهاد تبیین تاکید دارند و از مدیران انتظار داریم تحمل خود را اندکی افزایش دهند و اگر رسانه ای نقد منصفانه و متعهدانه انجام داد از آن حمایت کنیم، ضمن آنکه بیان مشکلات و نارسایی ها باید با زبان شیوا و منصفانه بیان و بازگو شود...
  وی با تاکید مستمر و پیگیرانه بر تعامل مدیران با رسانه های خیرخواه و معتبردر سراسر کشور و در استان گیلان بسیار سازنده است، بیان کرد: از مدیران و کارشناسان رسانه ها مجدانه می خواهم نقد منصفانه و مستدل و مستند داشته باشند، اما انتقاد نکنند چرا که  نقد در درون خود مباحث اصلاحی به همراه دارد و انتقاد با  بار منفی اغلب  توسط رسانه های دشمن و بدخواه انجام می شود و حتی اگر منظور انتقاد باشد حتما باید با سند و مدرک ارایه و انتشار داده شود.. .
استاد علوم ارتباطات و داور نخستین جشنواره رسانه ای عصر قلم با اشاره به اینکه الحق و الانصاف مدیران شهری رشت در این دوره در مسیر بهتری قرار گرفته اند و به همدلی و همراهی بیشتر نیاز دارند، گفت: باید اقدامات ، تدابیر و تحولات تدریجی در حال انجام شورایی ها، شهردار و معاونان و مدیرانش را  به خوبی انعکاس دهیم که این مهم از وظایف و رسالت های هررسانه ای است.
در اختتامیه نخستین جشنواره رسانه ای عصر قلم ، بیانیه هیئت داوران قرائت و از برگزیدگان  در بخش های  گزارش خبری و خبرهای تحلیلی، دلنوشته و عکسهای منتخب با اهدای لوح تقدیر و تندیس تقدیر شد

در مراسم اختتامیه جشنواره عصر قلم که رئیس شورای شهر رشت سخنرانی کوتاه اما بسیار تاثیر گذاری داشت ،یک دلنوشته منتخب توسط نویسنده اش برای حاضران خوانده شد و مورد تشویق شرکت کنندگان قرار گرفت..

 
 
پایگاه خبری تحلیلی گیلان 24
گیلان 24
نظر شما
 
 
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
اصول علمی روزنامه نگاری - روزنامه نگاری سایبری
کتاب اصول علمی روزنامه نگاری " روزنامه نگاری سایبری" در 300 صفحه قطع وزیری منتشر شد. اصول علمی مصاحبه ، گزارش نویسی ، خبر نویسی ، تاریخ روزنامه نگاری ایران، مبانی ارتباطات،سیاست های خبری، سواد رسانه ای، خبرنگاری بحران، روشهای سوژه یابی و یافته های نو در حوزه روزنامه نگاری سایبری" از فصل ها و مباحت کتاب است. این کتاب مرجع در مدت 45 روز به چاپ سوم رسیده است. فروش کتاب برای حوزه فرهنگ و رسانه 25 درصد تخفیف دارد. ایمیل "نویسنده" [email protected]