کد : 1272 ۱۳تیر ۱۴۰۳ ساعت 22:25
استاندار گیلان تکذیب کرد،

مجریان حق حمایت از هیچ کاندیدایی را ندارند

پایگاه خبری ، رسمی گیلان ۲۴: استاندار گیلان اعلام کرد: به تازگی لیستی در حمایت از یک نامزد انتخاباتی منتشر شده است و اسم بنده هم بدون اطلاع قبلی در این لیست درج شد، در حالی که بر اساس قانون مجریان، حق حمایت از کاندیدای خاص را ندارند.
مجریان حق حمایت از هیچ کاندیدایی را ندارند

به گزارش گروه رسانه ای ایران " گرا" ، اسدالله عباسی امروز، ۱۳ تیرماه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مجموعه دولت در گیلان عنوان  کرد: در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری نیز با همان رویه و روحیه برای تحقق مشارکت حداکثری مردم تلاش می‌کنیم و تحت تاثیر برخی رسانه‌ها قرار نخواهم گرفت.

وی با تاکید بر بی‌طرفی خود در انتخابات ریاست جمهوری بر اساس داشتن مسئولیت اجرایی و قانونی گفت: روز گذشته لیست حمایتی برخی از وزرا و معاونین وزرای دولت نهم و دهم در برخی خبرگزاری‌ها منتشر شد.

در این راستا  اسم بنده هم بدون اطلاع قبلی در این لیست درج شد در حالی که بر اساس قانون مجریان حق حمایت از یک کاندیدای خاص را ندارند، لذا به محض مطلع شدن از این اتفاق، اسم بنده از آن لیست منتشره در یکی از خبرگزاری ها حذف شد.

استاندار گیلان با بیان اینکه دولت شهید جمهور در همه عرصه‌ها به ویژه در برگزاری سلامت انتخابات اخلاق‌مدار بوده و در راستای قانون عمل می‌کند، گفت: یکی از کاندیداها مطالبی خلاف واقع در خصوص دخالت دولت شهید جمهور، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در انتخابات مطرح کردند که جای تأسف دارد زیرا بیان چنین مطالبی بدون شک جامعه را دچار آسیب خواهد کرد.

عباسی با تأکید بر اخلاق‌مداری تمامی کارگزاران دولت سیزدهم در برگزاری انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری گفت: دولت شهید رئیسی دولت اخلاق و انصاف و قانون است و بحث دخالت در انتخابات به طور یقین انجام نخواهد گرفت زیرا صیانت از رأی مردم یک تکلیف شرعی و اخلاقی است.

وی یکی از اصول مهم در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را اصل بی طرفی مجریان انتخابات دانست و تصریح کرد: تمامی آرای مردم حق الناس است و وظیفه ما برقراری امنیت و سلامت انتخابات و همچنین صیانت از آرای مردم است.

استاندار گیلان با بیان اینکه تمامی استانداران، فرمانداران و بخشداران اصل بی‌طرفی خود را در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اعلام کردند، افزود: در انتخابات دور اول ریاست‌ جمهوری همه عوامل اجرایی  با سلامت کامل به صیانت از آرای مردم پرداخته و بدون هیچگونه مشکل قانونی انتخابات را برگزار کردند
.

پایگاه خبری ، رسمی گیلان 24
نظر شما
 
 
تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است
با مصرف بهینه 300 خودرو اتومات جایزه بگیرید
اصول علمی روزنامه نگاری - روزنامه نگاری سایبری
کتاب اصول علمی روزنامه نگاری " روزنامه نگاری سایبری" در 300 صفحه قطع وزیری منتشر شد. اصول علمی مصاحبه ، گزارش نویسی ، خبر نویسی ، تاریخ روزنامه نگاری ایران، مبانی ارتباطات،سیاست های خبری، سواد رسانه ای، خبرنگاری بحران، روشهای سوژه یابی و یافته های نو در حوزه روزنامه نگاری سایبری" از فصل ها و مباحت کتاب است. این کتاب مرجع در مدت 45 روز به چاپ سوم رسیده است. فروش کتاب برای حوزه فرهنگ و رسانه 25 درصد تخفیف دارد. ایمیل "نویسنده" [email protected]