مردم سراوان صبر داشته باشند، ۶آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۲

حل مشکل مرکز دفن زباله به زمان نیاز دارد

شبكه خبري گيلان 24 و نشريه واكنش: استاندار گیلان سرزده از عملیات اجرایی بهسازی محل دفن زباله در سروان رشت بازدید کرد .


به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان در این بازدید که معاون هماهنگی امور عمرانی ،رییس کل دادگستری  ،مدیرکل صداوسیمای گیلان، رییس سازمان برنامه و بودجه ، فرماندار ، شهردار و رییس شورای اسلامی شهر رشت و جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی حضور داشتند دکتر نجفی از آخرین اقدامات برای کاهش مشکلات دفن زباله سراوان رشت بازدید کرد .

دکتر نجفی با بیان اینکه بحث مدیریت پسماند و کاهش مشکلات زباله در 3 سال گذشته یکی از مهم ترین مسائل استان بود گفت : طرح رها شده ی تفکیک زباله از مبدا با اقدامات انجام شده در بسیاری از شهرها به 100 درصد رسیده است .

وی گفت : تا پایان سال شهردارانی که درصد پوشش شهرشان 100 درصد نیست مکلف شدند که این طرح را کامل کنند.

استاندار گیلان با اشاره اینکه طرح تفکیک زباله از مبدا در رشت نیز پیشرفت خوبی داشته است گفت : از شورای اسلامی شهر رشت و شهرداری میخواهم بحث ساماندهی زباله در سراوان و مدیریت پسماند را در اولویت اول کار خود قرار دهند .

وی با اشاره به اینکه شهرداری رشت طرح خوب بهسازی محل دفن زباله سراوان را آغاز کرده است افزود : اجرای طرح لندفیل شهرداری با مشکلات موانع طبیعی برخورد کرده بود که از این سازمان خواسته شد مجوزهای لازم را برای افزایش سرعت کار ارائه دهد .

استاندار گیلان با بیان اینکه در 2 سال گذشته زباله های عفونی و بیمارستانی در سراوان جمع آوری شد گفت : هم اکنون در تمامی بیمارستان های استان عملیات بی خطر سازی و امحاء پسماند های عفونی با نظارت کامل انجام می شود و ساخت تصفیه خانه های آنان نیز در حال پیگیری است  .

دکتر نجفی افزود : برای ساخت کارخانه زباله سوز نیز پشتیبانی های لازم از سوی سازمان حفاظت از محیط زیست ، منابع طبیعی ، سازمان صنعت ، معدن و تجارت و امور اراضی انجام می شود .

وی تاکید کرد : در استان در خصوص مدیریت پسماند کارهای زیادی شده است که فعال شدن هر 3 کمپوست استان به ظرفیت 700 تن یکی از این اقدامات است .

استاندار گیلان با بیان اینکه مجموع اقدامات در خصوص ساماندهی زباله سرواوان بلند مدت و کوتاه مدت است گفت : افزایش کارخانجات کمپوست و ساخت نیروگاههای زباله سوز از جمله اقدامات بلند مدت است .

دکتر نجفی از دستور برای افزایش امکانات بهداشتی ، فراهم کردن دسترسی به جاده مناسب و آب آشامیدنی سالم برای اهالی روستای سراوان خبر داد و گفت : برای حل مشکلات انباشت زباله در سراوان که ریشه در دهه های گذشته دارد به زمان نیاز داریم.

منبع : گيلان 24

برچسب ها : گيلان، استاندار، زباله، رشت، جنگل سراوان، شهرداري، زباله سوز، بودجه، آب آشاميدني، بهداشت،

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است