۱۴مهر ۱۳۹۵ ساعت ۹:۲۹

مسافرخانه هاي گیلان نیاز مند ساماندهی هستند

گيلان 24 و نشريه واكنش: رئیس اداره نظارت بر اماکن عمومی گیلان با بیان اینکه ۳ هزار و ۷۶۵ واحد خانه مسافر در گیلان داریم که باید ساماندهی شوند، گفت: بسیاری از ناامنی‌ها و سرقت‌ها از افراد فرصت طلب در خانه مسافرها رقم می‌خورد.

, سرهنگ رضا محمدزاده  در همایش پلیس, امنیت و اصناف که در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیاء رشت برگزار شد، اظهار داشت: هدف اداره نظارت بر اماکن عمومی هموار کردن مسیر امن برای انجام فعالیت‌های اقتصادی است.

رئیس اداره نظارت بر اماکن عمومی فرماندهی انتظامی گیلان با بیان اینکه جامعه اصناف تاثیرگذاری زیادی در کشور دارند، بیان کرد: اصناف یک سوم جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند و حدود 3.5 میلیون واحد صنفی در کشور داریم و 25 میلیون نفر در واحدهای صنفی فعالیت می‌کنند.

وی نقش اصناف را در زمان انقلاب, جنگ تحمیلی و تحریم ظالمانه مهم عنوان کرد و گفت: بازاریان همواره در صحنه‌ها نقش مهمی ایفاء کردند و به‌طور مثال در دوران دفاع مقدس بازاریان و مردم گیلان 1200 کامیون مواد غذایی به جبهه‌ها فرستادند.

محمدزاده با بیان اینکه بازاریان همواره در خدمت انقلاب بودند، مطرح کرد: در زمانی که دشمن می‌خواست بازار را تعطیل کند بازاریان یک روز بازار را تعطیل نکردند و اعتراض خود را در چارچوب قانون مطرح کردند.

رئیس اداره نظارت بر اماکن عمومی فرماندهی انتظامی استان گیلان هدف از برگزاری همایش پلیس, امنیت و اصناف را افزایش و ارتقاء ضریب امنیت در سایه جلب مشارکت عمومی و وحدت میان اصناف و پلیس عنوان کرد.

محمدزاده با بیان اینکه بیشتر تخلفات صنفی از واحدهایی که فاقد پروانه کسب هستند رقم می‌خورد، مطرح کرد: تلاش می‌کنیم واحدهای صنفی فاقد پروانه را تا پایان سال و اوایل سال 96 به کمتر از 10 درصد برسانیم.

وی همه مراکز اقامتی را مجهز به سامانه اصناف و پلیس اعلام کرد و گفت: پلیس به همه مسافرانی که به استان گیلان وارد می‌شوند نظارت می‌کند و در تلاش هستیم امنیت و نظارت را در سایر صنوف نظیر پارکینگ‌ها و نمایشگاه‌ها دنبال کنیم

منبع : گيلان 24

برچسب ها : گيلان، پليس ،‌مسافرخانه ها،‌ساماندهي،‌تحريم ،‌بازار، امنيت،

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است