شيرابه زباله ها در2 رودخانه ي رشت، ۹مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۰

شهردار: 10 تصفيه خانه در دست احداث است

گيلان 24 و نشريه ي منطقه اي واكنش: شهردار رشت اعلام كرد: روزانه 600 تا 800 تن زباله در 20 كيلومتر رشت دفن مي شود و شيرابه هاي زباله رودخانه شهر را به شدت آلوده كرده است.

 

http://rasht.ir/dorsapax/userfiles/image/markaz/03269.jpg

 

 

پروفسور سمپولوس در پی سفر دبیران کمیته علم و فناوری های کشورهای مسلمان که به ایران آمده بودند ودر بازدیدی که از دانشگاه گیلان داشت به ارائه مقاله در راستای مدیریت پسماند پرداخته بود . براین اساس جلسه فوق با موضوع بررسی مشکلات پسماند در رشت برگزار شد .

به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشتدکتر سید محمدعلی ثابت قدم در این جلسه با اشاره به محل انباشت و دفن زباله در فاصله بیست کیلومتری شهر رشت اظهار داشت: در این مکان روزانه بین ۶۰۰ الی ۸۰۰ تن زباله دفن می شود .شهردار رشت با تاکید برکاهش کیفی و کمی رودخانه های شهر توسط شیرابه های تولید شده از زباله های خانگی بیمارستانی و صنعتی گفت: با ساماندهی زباله ها و پسماند می توان دو رودخانه زرچوب و گوهرود را همچون گذشته به یک حریم گردشگری و فضای سبز تبدیل کرد .

 

 

 

 

وی فعالیت های سرمایه گذاران در این حوزه را منوط بر دریافت خروجی مناسب دانست و افزود : طرح های گردشگری در دو طرف این رودخانه در طی ۱۲ سال با همکاری شهرداری و سرمایه گذار تعریف شده است .

دکتر ثابت قدم حذف مشکلات مکانی و زمانی و ارائه طرح و برنامه های بهینه در حوزه های مختلف شهری را از مزایای فناوری برشمرد و در ادامه به بیان سناریوهای مختلف فاضلاب شهر رشت پرداخت و تصریح کرد: ۱۰ تصفیه خانه در رشت در حال احداث است.

زهرا رضائي

منبع : گيلان 24

برچسب ها : شهردار،رشت، زباله، شيرابه، بيمارستاني،‌سرمايه گذاري، تصفيه خانه،

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است