سخن دل.... ۴مهر ۱۳۹۵ ساعت ۹:۳۹

زندگی باساختن لحظه ها هنر است

یکی از بزرگترین افتخارات انسان دراین دنیای زود گذر این است که انسان اشرف مخلوقات است وحتی مقام او از فرشتگان درگاه الهی بیشتر و والاتر است .

salmandan.jpg

 
 

خداوند انسانها را  از خاک آفریده وطینت وسرشت او را با خاک آغشته کرده وتکالیفی را برای آنها مشخص کرده وحتی برای این که انسان ها به گمراهی کشیده نشوند پیامبران وامامانی را برای هدایت آنها قرار داده وآنها را درانتخاب راه درست ونادرست مختار وآزاد آفریده است وچه بسا بسیاری از ما راههایی را انتخاب می کنیم که آخر آن  به جاده های خاکی وصعب العبور  منتهی می شود واین نشا نه ارج قائل نشدن به ذات وفطرت  خودمان است .

اگر هر کدام ازما انسان ها لحظه ای به این فکر کنیم که درابتدا از خاک آفریده شده ایم ودر آخرهم به سوی خاک می رویم  دیگر به این دنیای غدار وابسته نخواهیم شد وفریب  زرق وبرق آن را نخواهیم خورد.

خانم خدیجه سیفی یکی از مددجویان آسایشگاه  معلولین وسالمندان رشت در تاریخ 1332 در روستای انبوه رودبار متولد شده وبه علت حادثه زلزله رودبار سال 69 دچار ضایعه نخاعی شده ودر تاریخ 31/6/1370 در آسایشگاه معلولین وسالمندان رشت مورد پذیرش  قرار گرفت .

خانم سیفی ( معروف به ننه سیفی ) حدود 25 سال است که در آسایشگاه معلولین وسالمندان به دور از خانواده زندگی می کند او دراین مدت با تمام مشکلات  دست وپنجه نرم کرده وسعی کرده است بتواند خود را با موقعیت وشرایط زندگی در آسایشگاه وفق دهد .

وقتی برای اولین بار با ننه سیفی ملاقات کردم مشغول درست کردن سالاد بود وبرای بار دوم هم کاموا می بافت مثل این که هنوز عشق به زندگی در او موج می زد عشق به خانواده وآرامش .

اومی گفت :سلامتی و آرامش بالاترین سرمایه  است و اگر خداوند مورچه ای را در زمین آفریده وسیله رزق وروزی آن را هم فراهم کرده ومن هم به عنایت ولطف خداوند است که زنده هستم وزندگی می کنم .

ننه سیفی می گفت: پدر ومادر میوه های کم یاب هستند واز جوانان خواست که قدر پدر ومادر خود را بدانند وبا کم وزیاد آنها بسازند واز این که دارای یک خانواده وبا هم ودر کنارهم هستند خوشحال باشند .

ای آدم ها زندگی آن نیست که هر کدام از ما سنگ خود را به سینه بزنیم وفقط در فکر حل کردن مشکلات خود باشیم این زندگی فرقی با زندگی حیوانات ندارد که فقط به فکر سیر کردن شکم خود باشیم ، زندگی فقط شکم و ظاهر وتفریح نیست  چرا که  اگر دقیق بنگریم بهترین کارها را با همفکری وهمکاری همدیگر می شود انجام داد .

لیلا خدمت بین دانا

برچسب ها : سخن دل،‌زندگي، خداوند،‌اسايشگاه،‌رشت، گيلان، رودبار، روستاي انبوه،‌ننه سيفي،

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است