يادداشت روز،

برند شدن يك شهر با توسعه زير ساختها ميسر است

برندینگ کردن یک شهر با فراهم آوردن زیرساخت های فرهنگی،اجتماعی و اقتصادی محقق می شود و انشقاق بین خود و یا مردم ضد توسعه و تقويت اين هدف است.


سید رضا علوی زمیدانی از کارگزاران روابط عمومی استان گیلان با بیان اینکه شهر یک موجود زنده است و فعالیت های فرهنگی،اجتماعی و اقتصادی در آن جریان دارد به موضوع برند کردن یک شهر اشاره کرد و گفت:اینکه بخواهیم ظرفیت های شهرمان را در داخل کشور و خارج از کشور معرفی کنیم و آنرا به عنوان یک برند جهانی بشناسانیم کار ارزشمندی است اما متولیان شهر مخصوصا ناظران بر مدیریت شهری نباید هر چند ماه یکبار اذهان افکار عمومی را به سمت حواشی های تصمیم سازی ها و یا تصمیم گیری های خود ببرند.
وی با انتقاد از شورانشینان شهر رشت در تاخیر انداختن انتخاب رئیس شورای سال چهارم این شهر افزود: تعدادی از نمایندگان پارلمان شهری شهر رشت با غیبت های مکرر در جلسات شورا که با حضور فرماندار شهرستان برگزار می شود وزانت این پارلمان را کاسته اند و  به جای اینکه از این ظرفیت قانونی برای سیاست گذاری مدیریت شهری برای حال و آینده شهر رشت استفاده کنند وقت خود را با مباحث بی اساس به مجادله می کشانند.
این فعال رسانه ای افزود:از یک طرف برند سازی شهر رشت در کشورهایی مانند ایتالیا و سوئد مطرح است و از یک طرف دوستان نمی توانند در تعیین رئیس شورا به توافق برسند که جمع کردن این دو در دو ظرف هم وزن قابل سنجش نیست.
علوی زمیدانی نادیده گرفتن افکار عمومی را بسیار نامعقول دانست و افزود:افکار عمومی جامعه با این وسایل ارتباط جمعی قدرت بسیار بالایی دارد که معادلات سیاسی کشورها را تحت تاثیر قرار می دهد فلذا شورا نشینانی که غیبت های مکرر می کنند و به خاطر کرسی دادن ریاست به آقای الف و یا ب افکار عمومی را در سنجش معادلات خود به حساب نمی آورند بدانند پاسخش را در اردیبهشت ماه خواهند شنید و فکر نکنند با هزینه های تبلیغاتی نامتعارف و یا برگزاری چهار تا کنسرت خواهند توانست بر سرنوشت 800 هزار جمعیت شهری استیلا پیدا کنند.
وی به عنوان یک شهروند از غایبان چهار جلسه اخیر شورا خواست به نصایح بزرگان شهرستان  و استان گوش فرادهند و در یک سال اخیر طوری حرکت نکنند که معلوم شود آنها را دیگران مدیریت می کنند و خود به دنبال معادلات و یا معاملات دیگر هستند.
وی خدمت به مردم را در نظام جمهوری اسلامی از دستاوردهای انقلاب اسلامی دانست و اضافه کرد:با مبنا قراردادن شاخص های توسعه فرهنگی،اجتماعی و اقتصادی با معیارهای اسلامی که رشد انسان را برای رسیدن به سعادت ابدی  به دنبال خواهد داشت خواهیم توانست به تکامل انسانی برسیم تا ان شاالله مقدمات ظهور منجی عالم بشریت حضرت صاحب الزمان عج فراهم شود.

منبع : گيلان 24

برچسب ها : شهر، رشت،‌شوراي ، سيد رضا علوي، برند شدن،

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است