دهمین نشست سالیانه شبکه شهرهای خلاق جهان ، ۲۶شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۷

شهردار رشت و هيات همراه در سوئد

شبكه خبري گيلان 24: دهمين نشست ساليانه شبكه شهرهاي خلاق با حضور شهردار رشت و هيات همراه در سوئد برگزار شد. 
 
 چهار شنبه ۱۴  سپتامبر مصادف با ۲۴ شهریور  اولین روز از این نشست که با موضوع «شکوفا کردن فرهنگ و بخش‌های خلاق به عنوان محرک توسعه پایدار و همچنین به حداکثر رساندن پتانسیل ارتباطات روستایی و شهری» برگزار شد. در اين جلسه پس از خوشآمدگویی شهردار شهر استرشوند و وزیر فرهنگ و دموکراسی سوئد، فرانچسکو باندِرین، دستیار فرهنگی مدیر کل یونسکو دامنه و اهداف دهمین نشست سالانه UCCN را تشریح کرد. 
 

 
 

سخنرانی کلیدی توسط چارلز لاندری تحت عنوان «به حداکثر رساندن پتانسیل شبکه شهرهای خلاق یونسکو» و پنل فرهنگ و خلاقیت به عنوان محرک توسعه منطقه ای،  درک و جمع بندی نتایج کنفرانس VEC به UCCN از دیگر برنامه‌های این روز بود.

در برنامه‌های عصر نیز جلسات همزمان برای هر رشته خلاقیت (صنایع دستی و هنر بومی، طراحی، فیلم، خوراک‌شناسی، ادبیات، هنرهای رسانه‌ای، موزیک) در مکان‌های متفاوت در استرشوند برگزار شد
بهترین شیوه‌ها و فعالیت‌های اصلی اجرا شده در سطوح بومی و بین‌المللی در راستای عملیاتی کردن بیانیه ماموریت UCCN نمونه‌هایی از تجربه و چالش‌های قابل توجه در کاربرد خلاقیت به عنوان محرک توسعه پایدار شهری در این جلسات از شهر های مختلف به بحث گذاشته شد.

 
 
 
 
بررسی چشم‌اندازهای آینده برای همکاری در راستای اجرای دستور کار توسعه پایدار۲۰۳۰ از دیگر برنامه‌های امروز بود که با مشارکت اعضا در مدیریت شبکه از جمله فراخوان برای درخواست‌نامه‌ها، شیوه‌های نظارتی عضویت، ابتکارات جذب سرمایه همراه بود

در اين سفر مظفر نيكومنش عضو شوراي شهر ر شت و نماينده ناظر شورا در شهر خلاق و فاطمه قديمي حرفه  مدير برنامه يونسكو در شهر خلاق رشت حضور دارند.
زهرا رضائي.  .

منبع : گيلان 24

برچسب ها : رشت،شهر خلاق،شهردار، يونسكو، سوئد،

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است