۱۹شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۸

عرضه دام زنده در رشت مشخص شد

گروه اجتماعي گيلان 24 و نشريه واكنش: ابتدای جاده رشت به تهران جنب آرامستان، ابتدای جاده جیرده جایگاه های عرضه بهداشتی دام در روز عرفه و عید قربان تعيين شد.

مجتبی شهرستانی مدیر هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری رشت دراين باره توضيح داد: در آستانه فرا رسیدن عید سعید قربان جهت تامین رفاه حال شهروندان، تعیین و آماده سازی محلهای عرضه دام زنده همچون سال های گذشته در دستور کار شهرداری رشت قرار گرفت.
وی با اشاره به تجهیز و آمادگی دو جایگاه عرضه دام بهداشتی در این روز در شهر رشت گفت: در این راستا به شهروندان توصیه می شود با توجه به اینکه ذبح دام در خارج از کشتارگاه علاوه بر خطر شیوع بیماری‌های مشترک، برخی مشکلات زیست محیطی ایجاد می کند دام قربانی خود را به کشتارگاه منتقل و از خدمات بهداشتی کشتارگاه‌ها به صورت رایگان بهره‌مند شوند.

 

 

شهرستانی اظهار داشت: ابتدای جاده رشت به تهران جنب آرامستان، ابتدای جاده جیرده دو محلی است که جهت عرضه بهداشتی دام در روز عرفه و عید قربان در نظر گرفته شده است.
ایشان از فعالیت اکیپ های سیار نظارت بهداشتی، ناظر بهداشتی، دکتر دامپزشک و بازرس گوشت در این روز خبر داد و گفت: تمام جایگاههای فروش دام زنده که به منظور ارتقا سطح بهداشتی و حفظ سلامت شهروندان و انجام فرضیه الهی قربانی توسط شهرداری رشت و همکاری سازمان میادین میوه و تره بار احداث شده اند ، تحت نظارت دامپزشکی گیلان در این روز اماده ارائه دام بهداشتی به شهروندان خواهند بود.

وی گفت : شهروندان رشتی می‌توانند در صورت بروز مشکل و مشاهده ذبح دام در معابر عمومی با سامانه ۱۳۷ شهرداری تماس بگيرند.

منبع : گيلان 24

برچسب ها : عيد قربان،شهرداري، رشت، محل هاي ذبخ،مدير نظارت،‌خدمات شهري،

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است