دکتر قربانی نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس : ۱۳شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۹:۲۲

نوسازی دستگاههای دیالیز در گیلان حیاتی است

گروه اجتماعي نشريه ي منطقه اي واكنش: نماينده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی و عضو هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی با هوشنگ رضوان پناه مدیر انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان گیلان ديدار و بر نوسازي دستگاه هاي دياليز گيلان تاكيد کرد .

 


 دکتر محمد حسين قربانی با گرامیداشت  هفته دولت ، ضمن  بر شمردن  یاد و خاطرات  شهیدان  رجایی و باهنر گفت : سر بلندی  و استواری  نظام  مقدس  جمهوری  اسلامی  با خون  شهدای  گرانقدر آبیاری شده است .

 وی  پس از شنيدن گزارش آقاي رضوان ،‌از تلاش هاي خوب  مدیر انجمن  خیریه   حمایت از بیماران کلیوی  استان گیلان  ابراز خرسندی  کرد و افزود : در گزارش جامع و کامل  شما  همراهی  و همدلی خیرین و نیکوکاران  بسیار ملموس  است و استفاده  از ظرفیت های  موجود  را نشان می دهد .

 جلب  اطمینان و اعتماد

 دکتر قربانی  جلب  اطمینان و اعتماد مردم  را مورد تاکید  قرار داد و گفت : مردم  همواره  در امور  خیریه  پیشقدم  هستند، مانند خیرین  سلامت  ، مدرسه سازان و خیرین  بیمارستان  ساز و... ولی  شرط  اول  تداوم  همکاری ها  جلب   و جذب اعتماد خیرین  است .

 وی افزود :  خوشبختانه  جلب  و جذب  اعتماد خیرین  در انجمن  خیریه  حمایت  از بیماران کلیوی استان گیلان  به خوبی به چشم  می  خورد که باعث  خوشحالی   است .

 وی اضافه کرد : ارتباط  مدیر انجمن  در گیلان  ،  می  تواند منشاء  اثر فراواني باشد و به يقين نوع  تعامل  با مجموعه  استان  بر غنای  این  انجمن می افزاید.

نوسازی  و تجهیز  دستگاههای دیالیز

دکتر قربانی  در مورد نوسازی و تجهیز  و مرمت  دستگاههای دیالیز گفت :  با توجه به  نیازهای  اساسی و ضروری  بیماران  دیالیزی  باید  از ظرفیت  های  موجود  کشور  با همکاری  مجمع  نمایندگان  مردم  گیلان  در مجلس و  کمیسیون  بهداشت   استفاده  کنیم تا با نوسازی  دستگاههای  دیالیز  یا تعمیر  و مرمت  دستگاههای  فرسوده ، موجبات  آرامش  بیماران  دیالیزی  را فراهم آوریم .

 فرصت  هلال احمر

 وی افزود :  برای   نوسازی  دستگاههای دیالیز  بیمارستان رازی  رشت  باید از فرصت ها و استعدادهاي موجود هلال احمر کشور  و استان  بهره  بگیریم  زيرا مجموعه  دکتر ضیایی  رئیس  کل جمعیت  هلال احمر  کشور ، دکتر  احمدی دبیر کل  این  جمعیت  و  ولی پور  مدیر  کل  هلال احمر استان گیلان  از مدیران  توانمند  و خدمتگزار  مردم  هستند و قدر مسلم  برای کاهش  مشکلات  مردم  همکاری  خواهند داشت .

نماینده  مردم آستانه  اشرفیه  در حاشیه  این  دیدار در گفت وگو با خبرنگاران،  گیلان  را استانی  فقیر  خواند و گفت : استان گیلان  با سر سبزی  خاص  خود  در بسیاری  از موارد  اعم از مسایل  اقتصادی  - صنعتی  - تولید و اشتغال  به عنوان  یک استان فقیر  محسوب  می شود .

 وی افزود : گیلان  به عنوان  یک  استان  گردشگری است  و نیاز به  حمایت جدی دارد و باید حس  مطالبه  گری افکار  عمومی  را پر رنگ  کنیم  تا گیلان  و گیلانیان  به خواسته  های  به حق  خود  دست پیدا کنند .

هزینه های  دیالیز  تحت پوشش بیمه

 دکتر قربانی  یادآور شد :  بیمه سلامت  بر اساس  طرح  تحول  نظام سلامت ، هزینه های  دیالیز  را تحت  پوشش قرار داده  و باعث  آرامش  بیماران  دیالیزی  شده است .

 وی افزود : همه  باید تلاش کنیم   تا مشکلات  همه  بیماران بخصوص  بیماران  دیالیزی  کاهش  یابد .

اين نماينده مردم با تقدیر و تشکر از راه اندازی  شعبه  انجمن   خیریه  حمایت از بیماران کلیوی  شهرستان  آستانه  استقبال و اعلام  همکاری  و همیاری كرد.

 مدیر انجمن  خیریه

هوشنگ  رضوان  پناه  مدیر  انجمن  خیریه  حمایت از بیماران کلیوی استان گیلان  پیش از  سخنان  دکتر قربانی ، با گرامیداشت  هفته دولت  از حضور  گرم و صمیمی  نماینده  مردم آستانه اشرفیه  در مجلس شورای  اسلامی  تقدیر و تشکر کرد و افزود : بیش از سه دهه به عنوان  خادم  نیازمندان  و سرباز  کوچک نظام  مقدس جمهوری اسلامی  همواره با همراهی و همدلی  و مساعدت  خیرین  و نیکوکاران  در خدمت  نیازمندان هستم .

وی  اضافه کرد : کارهای خیریه  و باقیات و صالحات در گیلان  سابقه و ریشه دیرینه دارد و حدود 60  سال پیش   برای اولین بار در سطح کشور  در استان گیلان  با همت  شادروان  کاظم  مژدهی  و همسرشان  زنده یاد  بانو  افسر مژدهی  دارالایتام  (پرورشگاه  مژدهی ) شکل گرفت .

وي با ارائه آماري از تعداد بيماران كليوي استان و آن دسته از بيماران كه نيازمند كمك و همياري انجمن بيماران كليوي هستند،‌ خواستار كمك مردم و مسئولان به اين مجموعه شد.

رضوان پناه ياد آور شد،‌ برخي از انجمن ها از جمله يك انجمن بانوان خير در تهران همكاري ها خوبي با گيلان دارد و اميد داريم كه بر تعداد اين انجمن ها و افراد ياري رسان افزوده شود.

خدمت بين دانا - شيرزادي

منبع : گيلان 24

برچسب ها : گيلان،‌انجمن ،‌بيماران كليوي،‌دكتر قرباني،‌رضوان پناه،‌نماينده،‌مردم استانه اشرفيه،‌دستگاه ها،‌دياليز

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است