۹شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۰

داروخانه های الکترونیکی در گیلان راه اندازي مي شود

شبكه خبري گيلان 24 و نشريه واكنش: تا پایان سال حداقل سه داروخانه ی الکترونیکی در گیلان راه اندازي خواهد شد.


راه اندازی داروخانه های الکترونیکی در گیلان
دکتر فیروز سرودی در خصوص طرح ساماندهی داروخانه های الکترونیک گفت: با استفاده از طرح ساماندهی داروخانه های الکترونیکی ،داروخانه ها قادر خواهند بود به صورت مجازی و الکترونیکی به فروش اقلام دارویی موجود در داروخانه ها بپردازند.وی افزود: در حال حاضر یک داروخانه مجوز فروش اینترنتی اقلام غیر دارویی از این معاونت اخذ کرده و صدور مجوز برای دو داروخانه نیز در دست اقدام می باشد و تا پایان سال حداقل سه داروخانه ی الکترونیکی در گیلان خواهیم داشت. وی مهمترین هدف راه اندازی داروخانه الکترونیکی را خدمات رسانی سریع به مردم از طریق فروش اقلام دارویی به صورت الکترونیکی و مجازی دانست.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزود: بازدید از داروخانه ها و نظارت بر روند توزیع دارو از وظایف ذاتی این معاونت می باشد و در این پایش ها که به صورت مستمر در تمامی داروخانه ها انجام می شود کلیه امورات مربوط به نحوه ی عرضه این کالای حیات بخش مد نظر کارشناسان نظارت این معاونت قرار می گیرد.
دکتر سرودی افزود: در بازرسی ها ی کارشناسان این معاونت از داروخانه ها موید این مطلب است که تعداد اندکی از داروخانه هایی در استان بر اساس قوانین و مقررات اقدام به توزیع دارو نکرده اند . اما این اندک هم برای دانشگاه علوم پزشکی که مهمترین هدفش ارتقاء ،حفظ وتامین سلامت جامعه می باشد، بسیار زیاد است . وی ادامه داد: بیشترین تخلفاتی که توسط کارشناسان این حوزه در بازدید از داروخانه ها گزارش شده شامل: باز بودن داروخانه در ساعات مغایر با پروانه داروخانه،گرانفروشی، توزیع داروهایی که خارج از شبکه وارد داروخانه گردیده و عدم حضور مسوول فنی می باشد که در این خصوص، برخود قانونی لازم از سوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با آنها صورت گرفته است. استان گیلان دارای 335 داروخانه خصوصی و 34 داروخانه داخل بیمارستانی است.
زهرا رضائي
منبع : گيلان 24

برچسب ها : گيلان،‌داروخانه،‌الكترونيك،‌معاون،‌دانشگاه علوم پزشكي،

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است