شهردار رشت: ۹شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۵

جامعه بپذیرد افراد متخصص باید در جایگاه مرغوب تری باشند

گروه اجتماعي: شهردار رشت در مراسم تجليل از پزشكان در روز پزشك اعلام كرد: جامعه باید بپذیرد که اگر افرادی تخصصی کسب کردند باید در جایگاه مرغوب تری از لحاظ اقتصادی و اجتماعی باشند

http://rasht.ir/dorsapax/userfiles/image/khadamat/montakhab%20rasht/pshhan5.JPG

 

 

 

 

دکتر سید محمدعلی ثابت قدم ضمن گفت: قطعا جامعه ای که به دنبال سلامت می گردد و به دنبال ارتقا و توسعه پایدار است باید به دنبال افرادی باشد که می توانند با تخصص شان سلامت روح و جسم را ارتقا دهند.
شهردار رشت با اشاره به طرح های سلامت که در سال های اخیر در کشور مطرح شده است و آخرین مورد آن طرح تحول نظام سلامت است تصریح کرد : تمامی این طرح ها قاعدتا باید از ناحیه شما عزیزان به بهبود کیفی سلامت شهروندان و مراجعه کنندگان به شما مبنای عمل قرار بگیرد.
وی با بیان اینکه افراد در نقطه کلیدی زندگی خود به پزشکان مراجعه می کنند گفت : این مراجعات الزاما منتج به نقاط حاد نمی شود اما زمانی که انسانی در مقابل انسانی دیگر موضوعات مربوط به حاد بودن شرایط خود را منتقل می کند دلیلی می شود تا شما هم استرس را درک کنید و هرچه این درک را بیشتر در خودتان اعمال کنید با مخاطب خود ارتباط بهتری برقرار کنید. این درک صرفا جسمانی نیست و روحی و روانی است و بعد از این می توانید ذهنیت را به عینیت تبدیل کنید و این فرایند ذهنی نیاز به یکسری فرایند روانشناختی هم دارد تا بیمار را از وضع موجود به وضع بهتری برسانید.
دکتر ثابت قدم در خصوص نگاه حوزه مدیریت شهری به سلامت گفت: به دنبال این هستیم که با نگاهی پیشگیرانه به حوزه سلامت و ارتقای ذهنی پیشگیرانه در شهروندان، کمتر به دنبال حوزه درمان برویم.
شهردار رشت با بیان اینکه پزشک خانواده یکی از هفت پایه طرح تحول نظام سلامت است در ادامه گفت : باید به تدریج به گونه ای در جامعه نهادینه شود که سوگند شما به عنوان امانتدار مردم بیش از پیش محقق شود.
وی افزود : چه در پیشگیری چه درمان و مبارزه با ناهنجاری ها مبتنی بر انسان هایی است که تخصص لازم آن را دارند.
سید محمدعلی ثابت قدم در بخشی از سخنان خود گفت: جامعه باید بپذیرد که اگر افرادی تخصصی کسب کردند باید در جایگاه مرغوب تری از لحاظ اقتصادی و اجتماعی باشند و نباید بترسیم و همه جامعه را در یک سطح مالی قرار دهیم.
وی ضمن قدردانی از جامعه پزشکی اظهار داشت: شما به عنوان فردی در جامعه محسوب می شوید که می توانید کمک های عمیقی به شهروندان کنید. باید قدر شما را بدانیم و از توانمندیهای مادی و معنوی شما برای شهروندان بهره بگیریم.
شهردار رشت در پایان گفت : کسانی که سالها زحمت کشیده اند باید نتیجه زحمتشان را ببینند و در جایی که مرتبط با ما باشد شرایط را فراهم می کنیم.

منبع : گيلان 24

برچسب ها : شهردار،‌روز پزشك،‌متخصصان،‌جايگاه، سلامت،‌جامعه،‌ توسعه

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است