با هدف برند و اعتماد سازي، ۵شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۷:۵۲

هر محله یک غذا در پیاده راه فرهنگی شهر رشت

نشريه ي منطقه اي واكنش و شبكه خبري گيلان 24: با هدف برند و اعتماد سازي جشنواره هر محله یک غذا در پیاده راه فرهنگی شهر رشت برگزار شد.

http://rasht.ir/dorsapax/data/sub_0/file/500-53.jpg

.

 

 

 

  جشنواره غذاهای محلی شهر خلاق رشت با عنوان هرمحله یک غذا توسط مرکز خلاقیت و نوآوری شهر خلاق رشت و مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری،  سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان گیلان در پیاده راه فرهنگی برگزارشد.

 

به گزارش واحد خبر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت  دکتر سیدمحمدعلی ثابت قدم شهردار رشت با تاكيد بر ضرورت سرمايه گذاري در مركز استان و زمينه سازي هاي مناسب ،  اعلام كرد: این جشنواره با هدف برند سازی و اعتمادسازی محلی برگزار شده است.وی برگزاری جشنواره های متعدد را فاز دوم سند بازآفرینی شهری عنوان کرد و گفت: امید است با استفاده از توان بومی محلی و نیز با بهره گیری از توان مزرعه تا سفره بتوانیم گامی مهم در پویایی اقتصاد شهری برداشته شود.امیرحسین علوی رئیس کمیسیون بودجه شورای اسلامی شهر رشت اذعان داشت: این جشنواره در راستای سلسله برنامه ریزی های شورای شهر رشت و همکاری سازمانهایی چون میراث فرهنگی و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت و فرماندهی به نیل به اهدافی چون ایجاد لحظات شاد و مفرح برای شهروندان برگزار شده است .

رئیس کمیسبون برنامه و بودجه شورای شهر رشت با اشاره به برگزاری چند جشنواره دیگر در محلات رشت تصریح کرد: برگزاری این جشنواره ها فرصتی است برای توسعه و رشد گردشگری جهت رشد اقتصاد شهری و رفع بیکاری در شهرها.

http://rasht.ir/dorsapax/userfiles/image/1%20setad/500-34.jpg

مهندس علوي با اشاره به تلاش مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت در ثبت شهر رشت به عنوان شهر خلاق خوراک شناسی در سازمان یونسکو یادآور شد: برای رشد اقتصاد شهری و رفع بیکاری در شهر سعی شد تا با درنظرگرفتن برخی معافیت ها چون معافیت احداث ساختمان های گردشگری علی الخصوص هتل و... شاهد تحولات شگرفی در راستای حوزه اقتصادی شهر باشیم.

http://rasht.ir/dorsapax/userfiles/image/1%20setad/500-40.jpg

فاطمه شیرزاد رئیس کمیسیون بهداشت محیط زیست و خدمات شهری شورا با تاکید بر تنوع غذاهای محلی گیلان تصریح کرد: خلاقیت غرفه داران در طبخ غذاهای محلی تاثیر زیادی در ایجاد شور و نشاط شهروندان داشته است.

http://rasht.ir/dorsapax/userfiles/image/1%20setad/500-45.jpg 

فاطمه قدیمی حرفه مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت با اشاره به ثبت شهر رشت به عنوان شهر خلاق خوراک شناسی در سازمان جهانی اظهار داشت: ضمن قدردانی از تمام مدیران و مسئولینی که در ثبت شهر رشت در سازمان یونسکو همراه ما بوده اند قدر دانی می کنم و امیدوارم تا در راستای تحقق اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت توسعه شهری گام محکم تری برداریم.

 

 رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان گیلان با تاکید بر بروز اتفاق خوب و مهم در شهر رشت اذعان داشت: با ایجاد پیاده راه فرهنگی و برپایی برنامه های رویدادی در حوزه گردشگری فرصت های خوبی برای تقویت حوزه گردشگری شهر رشت فراهم شده است .

در پایان این جشنواره از تعدادی از غرفه داران و عرضه کنندگان غذاهای بومی محلی قدردانی شد.


زهرا رضائي

منبع : گيلان 24

برچسب ها : جشنواره،‌هر محله،‌يك غذا، سرمايه گذاري، اعتماد سازي، شهردار،‌يونسكو،‌ رشت شهر خلاق،

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است