با افتتاح طرح هاي هفته دولت امسال، ۳شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۲:۵۶

92درصد روستاهاي گيلان صاحب گاز مي شوند

گيلان 24و نشريه واكنش: مدیرعامل شرکت گاز همزمان با آغاز هفته دولت اعلام كرد: با افتتاح از طرح هاي جديد درصد بهره برداري گاز در روستاهاي استان گيلان به 92 درصد افزايش مي يابد.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در مصاحبه با سيماي گيلان با اشاره به بهره مندی 85 درصدی خانوارهای روستایی استان گیلان از نعمت گاز گفت: گیلان جز 4 استان برتر در زمینه گازرسانی در سطح کشور است.

مهندس ظهیری با اشاره به وجود دوهزار 220 روستای بالای 20 خانوار در استان از بهره مندی یک هزار و788 روستا تا پایان هفته دولت امسال و همچنین اجرای عملیات گازرسانی به 150 روستای دیگر خبر داد.

وی در این زمینه افزود : شاخص بهره مندی روستایی از گاز در کشور در حدود 70 درصد می باشد که این آمار در گیلان و با افتتاح گازرسانی به 200 روستا در پایان هفته دولت به 92 درصد می رسد.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان همچنین درخصوص جایگاههای CNG  در استان گفت: هم اکنون 90 جایگاه فعال در استان مشغول بکار هستند و 3 جایگاه دیگر نیز در هفته دولت افتتاح خواهند شد و با این تعداد می توان اعلام داشت که نسبت جایگاه های CNG در استان به میزان استاندارد رسیده است و دیگر نیازی به افزایش این جایگاهها نیست.

مهندس ظهیری همچنین درخصوص مسئله جایگزینی سوخت در استان با فراگیر شدن استفاده از انرژی گاز گفت: با گسترش مصرف گاز در استان جمعاً 35 میلیون لیتر جایگزینی انرژی صورت گرفته است که این مسئله در کل کشور باعث افزایش صادرات فراورده های نفتی مانند نفت سفید، گازوئیل و نفت کوره به میزان 400 هزار بشکه در روز و تبدیل ایران به کشور صادرکننده فراورده های نفتی و در نتیجه افزایش درآمد دولت شده است .

منبع : گيلان 24

برچسب ها : گاز، گيلان، روستا ها، مدير عامل، گفت وگوي ويژه،

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است