استاندار گیلان ، ۲۹دی ۱۴۰۰ ساعت ۷:۳۲

با ساخت و سازهای بی رویه برخورد شود

استاندار گیلان تأکید کرد که باید ساخت‌وسازها به صورت کارشناسی و از مجاری قانونی، انجام و با تخلفات، به‌صورت قاطع و قانونی، برخورد شود.

 دکتر اسدالله عباسی در کارگروه ویژه پیشگیری و برخورد موثر و فوری با تخلفات ساخت و ساز و تغییر کاربری غیرمجاز استان، بر اهمیت موضوع مقدم بودن پیشگیری بر برخورد و توجه به این اصل تأکید و بیان کرد: نباید اجازه دهیم تخلف شود و در صورت بروز آن نیز باید برخورد قاطع و قانونی در دستور کار قرار گیرد.

وی خطاب به دهیاران، بخشداران، شهرداران و فرمانداران تأکید کرد که نظارت جدی بر ساخت و سازها داشته باشند و اظهار داشت: نباید اجازه داد چهره ای نازیبا به روستاها و شهرهای‌مان تحمیل شود.

استاندار گیلان این انتظار را مطرح کرد که در صورت بروز تخلف، این مسئله از همان دهیاری مورد برخورد قرار گیرد تا به مراجع بالاتر ارجاع داده نشود.

وی انجام ساخت و سازها از مجاری قانونی مطابق با نظرات کارشناسی را مورد تأکید قرار داد و خاطرنشان کرد: نباید عرصه بر مردم ساکنان مناطق روستایی تنگ شود و در عین حال شاهد ساخت بناهایی غیرمجاز توسط افراد غیربومی در همان مناطق باشیم بلکه بایستی در صورت بروز تخلف، مسئولان مربوطه و دستگاه قضایی با جدیت ورود کرده و ساخت و ساز غیرمجاز تخریب شود.

جلوگیری از بروز زمینه‌های تخلف، ارائه گزارش‌های تطبیقی سه ماهه توسط دستگاه های ذیربط ، گزارش‌های دقیق مطابق با آمارهای واقعی و استفاده اصولی از اهرم های نظارتی و قانونی از دیگر موارد مورد تأکید استاندار گیلان بود.

در این جلسه تعدادی از دستگاه های اجرایی و فرمانداری ها گزارشی از اقدامات صورت گرفته مطابق با مصوبات کارگروه بیان داشتند.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : ساخت سازهای بی رویه برخورد

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است