استاندار گیلان، ۲۸دی ۱۴۰۰ ساعت ۶:۰۰

دستگیری قاچاقچیان مواد در گیلان 28درصد افزایش یافت

شبکه خبری ، تحلیلی گیلان 24: استاندار گیلان با اشاره به دستورالعمل وزارت کشور در خصوص طرح ساماندهی و صیانت از معتادان متجاهر ، گفت: این دستور العمل یک طرح کشوری و ملی است که در گیلان آغاز شده و باید از تمامی امکانات استفاده شود.


وی از افزایش ۷ درصدی دستگیری خرده‌فروشان و ۲۸ درصدی قاچاقچیان موادمخدر در استان خبر داد و گفت: دستگاه‌های متولی باید برای اجرای طرح ملی ساماندهی و صیانت از معتادان متجاهر از همه امکانات موجود برای کاهش معتادان استفاده کنند.

استاندار گیلان با قدردانی از زحمات ناجا برای مبارزه با مواد مخدر در استان ، گفت : نیروی انتظامی استان به طور شبانه روزی برای مبارزه با مواد مخدر تلاش کرده و شهدای بسیاری را در این راه به نظام مقدس جمهوری اسلامی تقدیم کرده است.

افزایش دستگیری خرده فروشان و قاچاقچیان مواد مخدر در گیلاندکتر اسدالله عباسی با تاکید بر لزوم تجهیز دستگاه‌های مبارزه با مواد مخدر در ۳ مسیر ورودی گیلان ، افزود : یکی از راه‌های کاهش مصرف مواد مخدر در گیلان جلوگیری از توزیع آن است و باید با هماهنگی همه نهاد‌ها و دستگاه‌های متولی، از توزیع و ورود مواد مخدر به گیلان جلوگیری شود.

وی با اشاره به نقش کمیته امداد در کاهش و ساماندهی معتادان غیر متجاهر گفت: کمیته امداد و بهزیستی باید معتادان غیر متجاهر را تحت پوشش قرار دهد، زیرا انجام این‌کار انگیزه آنان برای ترک را افزایش می‌دهد.

استاندار گیلان با تاکید بر اینکه باید شرایط برای توزیع کنندگان مواد مخدر در گیلان نا امن شود ، افزود : باید شرایطی را در مبادی ورودی گیلان به وجود آورد که توزیع کنندگان و واردکنندگان مواد مخدر به استان، جرات انجام این کار را نداشته باشند.

دکتر اسدالله عباسی در ادامه این نشست، منطقه حیران را جزو مناطق جدایی ناپذیر گیلان دانست و افزود: منطقه حیران همانندافزایش دستگیری خرده فروشان و قاچاقچیان مواد مخدر در گیلان گذشته، مثل یک نگین بر بلندای گیلان می‌درخشد.

وی با بیان اینکه هرچند وقت یک‌بار برخی درتلاشند تا احساسات و عواطف مردم عزیز منطقه حیران، آستارا و اردبیل را جریحه‌دار کنند و البته همیشه به در بسته می‌خورند ، افزود: به تازگی هم عده‌ای که ماهیت آنان مشخص است با تشکیل پویشی، سعی می‌کنند بین مردمان این ۲ استان اختلاف ایجاد کنند درحالیکه این اقدامات تفرقه آمیز، همدلی، وحدت و صمیمیت میان آنان را از بین نخواهد برد.

استاندار گیلان گفت: به عنوان نماینده دولت در استان، برای پیشگیری افزایش دستگیری خرده فروشان و قاچاقچیان مواد مخدر در گیلاناز ایجاد چنین موضوعاتی به این افراد تذکر می‌دهم، چنین رفتار‌هایی همواره به بن بست خواهد رسید و راه به جایی نخواهند برد.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : دستگیری قاچاقچیان مواد گیلان 28درصد افزایش

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است