رییس کل دادگستری گیلان: ۲۷دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۲

مالکیت تالاب عینک و صدور سند به زودی مشخص می شود

شبکه خبری، تحلیلی گیلان 24: رییس کل دادگستری گیلان اعلام کرد: اولین گام در ساماندهی تالاب عینک مشخص شدن مالکیت آن و صدور سند در کمترین زمان ممکن است.

 نشست شورای حفظ حقوق بیت المال به ریاست  رئیس کل دادگستری استان گیلان و با موضوع بررسی راهکارهای حفظ و استفاده بهینه از تالاب عینک  برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری حجت الاسلام و المسلمین حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری استان گیلان با اشاره به اینکه تالاب عینک با مساحت بیش از ۷۰هکتار هم از لحاظ کمی و هم کیفی دچار آسیب های فراوانی شده است افزود: امروزه تالاب عینک کارکرد اصلی و ساختار خود را از دست داده است و اولین گام در ساماندهی آن مشخص شدن مالکیت تالاب و صدور سند در کمترین زمان ممکن است.

وی ساخت و سازهای غیر مجاز در بستر تالاب را موجب بروز مشکلات فراوانی عنوان کرد و گفت: کسانی که مالک عرصه در بستر تالاب هستند حق ساخت اعیان در آن را نداشته اند و این سازه های غیرقانونی علاوه بر اینکه از زیبایی چشم انداز تالاب کاسته است، سبب ورود فاضلاب های خانگی به تالاب شده است.

رئیس شورای قضایی استان در ادامه خاطرنشان کرد: رویش گونه‌های مهاجم پوشش گیاهی، ما حصل فاضلاب های شهری به تالاب است که باید برای آن راهکاری اندیشیده شود.

وی  اظهار داشت: از این پس شهرداری مکلف است تا از ساخت و ساز هر بنایی در بستر تالاب جلوگیری کند و با ساماندهی وضعیت تالاب در خصوص ادامه فعالیت تجاری اشخاصی که پیرامون تالاب ساخت و ساز نموده اند، مکان دیگری را برای کسب و کار آنان فراهم نموده تا با ادامه فعالیت در مکان جانمائی شده، مشکل معیشتی آنان نیز مرتفع شود.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : رییس کل دادگستری گیلان مالکیت تالاب عینک صدور سند

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است