هواشناسی اعلام کرد، ۲۶دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۰۷

جلگه از برف سفید پوش می شود

شبکه خبری، تحلیلی گیلان 24: هواشناسی پیش بینی کرد، با کاهش ۸ تا ۱۵ درجه‌ای دمای هوا در سرتاسر استان گیلان در جلگه هم برف می‌بارد.

مدیر کل هواشناسی گیلان  گفت: از عصر روز یکشنبه با ورود سامانه سرد و بارشی به گیلان، هوای این استان مه آلود همراه با بارندگی و وزش باد خواهد بود.

محمد دادرس با اشاره به کاهش ۸ تا ۱۵ درجه‌ای دما هوا از عصر امروز گفت: در برخی نقاط جلگه‌ای گیلان بارش مخلوط برف و باران به تدریج بارش برف خواهد بود.

وی با بیان اینکه این سامانه عصر دوشنبه از استان خارج می‌شود گفت: در این مدت آبگرفتگی معابر، لغزش و رانش، کولاک برف در ارتفاعات و دامنه‌ها و مناطق کوهستانی، کاهش دید، لغزندگی و اختلال در تردد محور‌های کوهستانی و احتمال وقوع بهمن در مناطق کوهستانی دور از انتظار نیست.

مدیر کل هواشناسی گیلان گفت :‌ دریا هم امروز و فردا برای صید و صیادی و فعالیت های دریانوردی به هیچ وجه مناسب نیست


در همین حال سیاوش غلامی مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت : ۴۰ پایگاه در کل استان با تجهیزات کامل امداد و نجات برای شرایط بحرانی در برف و سرما آماده خدمات رسانی هستند.

وی افزود : ۲۰۰ نیروی متخصص و امدادی اجرای عملیات امداد جاده‌ای در روز‌های برفی گیلان را برعهده خواهند داشت

وی تصریح کرد: نیرو‌های هلال احمر استان شامل ۳۰ نجاتگر و امدادگر در قالب ۷ گروه مجهز امدادی آماده خدمات رسانی شدند ، افزود : این نیرو‌ها تلاش کردند تا به همه درخواست‌های امدادی در کمترین زمان ممکن خدمات رسانی کنند.

وی افزود : اسکان اضطراری برای ۳۰ نفر به در جاده اسالم به خلخال به همراه توزیع بسته‌های غذایی، پتو و کنسرو و امدادرسانی به ۲ خانواده گرفتار در برف در روستای پنبه پشت اسالم تالش با توزیع جیره غذایی ۷۲ ساعته و آب معدنی، از جمله خدمات ارائه شده به شهروندان گرفتار در برف و سرما در این مدت بود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت : مردم در صورت نیاز به خدمات این جمعیت با شماره ۱۱۲ ندای امداد تماس بگیرند..  .

منبع : گیلان 24

برچسب ها : جلگه گیلان برف سفید پوش

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است