اختصاصی گیلان 24، ۲۵دی ۱۴۰۰ ساعت ۱:۵۵

بازنشسته های شرکت رشت الکتریک تجمع کردند

شبکه خبری، تحلیلی گیلان 24: چند تن از بازنشستگان شرکت الکتریک ایران - رشت مشهور به "شرکت رشت الکتریک " صبح امروز شنبه 25 دیماه در محوطه این شرکت مخروبه تجمع کردند.

سردبیر گیلان 24 که شاهد این تجمع بوده گزارش می دهد، تجمع کنندگان با نصب دو پلاکادر بزرگ از رئیس جمهوری کشورمان در خواست کرده اند، براساس دستور قبلی ایشان در دستگاه قضایی به وضعیت مطالبات شان رسیدگی شود.
این تجمع که تعداد شان 14 تا 15 زن و مرد بودند، از آیت الله رئیسی خواسته اند تا رای صادره در مورد این شرکت به اجرا گذاشته شده و حقوق حقه آنها پرداخت شود.
معدود نیروهای سابق ( الکترریک ایران - رشت ) یا  " رشت الکتریک" در شرایطی تجمع کرده اند که رسانه های استان از سفر قریب الوقوع رئیس جمهوری به استان گیلان خبر می دهند..
شرکت رشت الکتریک از شرکت های موفق در دهه های نخستین پیروزی انقلاب بود و تولید ات بسیار با کیفیتی داشت اما به علت سوء مدیریت ها و بعضا سوء استفاده ها تعطیل و همه امکانات شرکت به فروش رسید. اکنون هیچ اثری از شرکت در محوطه به جا مانده آن وجود ندارد.!.
 قابل توجه استاندار گیلان و شهردار رشت........

این شرکت در مرکز شهر رشت در ضلع غربی پارک شهر " پارک قدس" در موقعیتی عالی واقع شده و اکنون به صورت مخروبه است. محوطه شرکت به علت گستردگی آن می تواند بهترین  مکان برای گسترش پارک شهر رشت باشد به خصوص آنکه بخشی زیادی از پارک شهر رشت که  گفته می شود، یک زمین موقوفی بوده به تملک ساختمان حوزه هنری، کانون یا خانه بازنشسته ها ، و کتابخانه مرکزی رشت در آمده است. این کتابخانه پنج یا شش طبقه بیش از 10 سال در دست ساخت است و سال 99 فقط ساختمان کتابخانه بدون تجهیزات و امکانات توسط محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه افتتاح شد.
منابع رسمی قضایی و رسانه ای کشور و استان گیلان سال گذشته و امسال اعلام کردند  ، این شرکت چند سال پیشتر به همسران سه تن از مسئولان اسبق دولتی و شهرداری تهران با نرخ همان زمان اما زیر قیمت فروخته شد. اسامی مسئولانی که افشا شد اغلب وابسته به دولت و شهرداری تهران و از کارگزاران سازندگی هستند که البته هیچ یک از آنها واکنشی در این خصوص نشان ندادند.!
***
در همین حال رضا امیدوار تجریشی، مدیرعامل شرکت الکتریک ایران - رشت  19 شهریور ماه امسال با تقدیر از اهتمام ویژه دستگاه قضایی و دادستان مرکز استان گیلان برای کمک به راه اندازی هرچه سریع‌تر این شرکت گفت: این شرکت پس از ۱۸ سال تعطیلی، در سایت شهر صنعتی رشت مجددا آغاز به کار خواهد کرد.

وی تصریح کرد: شرکت الکتریک ایران - رشت بیش از ۶۰ سال قدمت دارد و پس از احاله‌ای که توسط قوه قضاییه صورت گرفت، به صندوق بازنشستگی کشور برگشت.

مدیرعامل رشت الکتریک با بیان اینکه این شرکت در بدو تأسیس و در حین انجام فعالیت در حوزه صنایع برقی و الکتریکی فعالیت می‌کرد، اظهار داشت: این صنعت جزء صنایعی است که همیشه به به روز بودن فناوری و ماشین آلات نیاز دارد.
تولید کلید و پریز‌های هوشمند در کوتاه مدت و برد‌های پیشرفته در بلندمدت

امیدوار با اشاره به اینکه در فاز اول شرکت رشت الکتریک بحث تولید و مونتاژ محصولات سریع فروش راه اندازی خواهد شد، ادامه داد: توافقات اولیه با یکی از واحد‌های فناور انجام شده است و تولید کلید و پریز‌های معمولی و هوشمند از نخستین محصولات این شرکت خواهد بود.
کارکنان و بازنشسته های شرکت یاد شده چنانچه در این راستا توضیح یا اصلاحیه ای بر متن دارند با ما تماس بگیرند

منبع : گیلان 24

برچسب ها : بازنشسته های شرکت رشت الکتریک تجمع دستگاه قضایی پارک شهر کتابخانه مرکزی کارگزاران سازندگی

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است