برادران مسئول کاری بکنید....... ۲۴دی ۱۴۰۰ ساعت ۲:۲۳

وضعیت فعلی سراوان تاسف بار است

شبکه خبری، تحلیلی گیلان 24: حاجی بابایی رئیس کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حتی توقف چند دقیقه ای در منطقه سراوان درنزدیکی شهر رشت مرکز استان گیلان امکانپذیر نیست چه برسد به اینکه عده زیادی در این ناحیه زندگی کننند.!

رییس کمیسیون تلفیق  در سفر به گیلان

 تصوراتمان از همه جاذبه های گیلان بهم خورد

 وی تصریح کرد: همه ما در طول ۴۲ سال گذشته بخاطر وضعیت تاسف بار فعلی پسماند در سراوان مقصر هستیم و هر کس باید مسئولیت دوره مدیریتی خود را قبول کند.


نکته قابل تامل از نگاه رسانه؛
چرا مسولان قوای سه گانه بخصوص دولتی ها و مجلسی ها و نمایندگان مردم رشت در خانه ملت در تمام این چهار دهه گذشته فقط و فقط حرف می زنند و شعار می دهند.؟.
به راستی ، چرا از عملگرایی خبری نیست و هیچ کس هم از این مدیران و نمایندگان بازخواست نمی کند و شرایط آلاینده های در گیلان و شهر زیبای رشت هر روز بحرانی تر می شود.
معضلات مربوط به میلیون ها تن زباله شهرستان رشت و چند شهرستان دیگر در سطح چند هکتار محیط جنگلی زیبا به ارتفاع بیش از 130 متر" ، دو رودخانه فوق آلوده زرجوب و گوهر رود " که آلوده ترین رودهای جهان نام گرفته !!" ، اتمام سه سد و چند بیمارستان به خصوص بیمارستان 400 تختخوابی لاکان رشت مسائل مربوط به سلامت و بهداشت مردم منطقه است. این مشکلات و به موازات آن عقب ماندگی شدید شهر رشت در مقایسه با مراکز استان های دیگر در  همه بخش ها به یقین  یک روزه پدید نیامده است و از دوره اول دولت سازندگی که اتفاقا این دولت مشهور به عملگرایی هم بود آشکار شد و هر روز گسترده و گسترده تر شد، اما....
در این سی سال گیلان و شهر رشت رنج زیادی از دست مسئولان استانی و ملی اغلب ناکارآمد و بعضا رانت خوار کشیده است و حتی نمایندگان شهر رشت و استان که در مجلس سخنرانی های آتشین داشتند و هم اکنون هم دارند برای حل این معضلات و مشکلات جدی راه به جایی نبردند.
در واقع بر روی این بحران های اساسی در حوزه پسماند، آبهای آلوده و مراکز درمانی و بهسازی شهر چون رشت پرده ای کشیده شده تا ......  شما بگویید !!!
اگر مدیران در 30 و چهل سال گذشته به همراه نمایندگان مردم در مجلس و دستگاههای مسئول درمسیر رفاه جامعه و اسایش مردم قرار داشتند همه این مشکلات با یک صدم بودجه کنونی حل و فصل می شد که نشد و متاسفانه همان مدیران چرخشی و موروثی یا نزدیکان ودوستانشان در همان سازمان ها و اداره های کل و موسسات جا خوش کرده اند و به مردم وعده می دهند.!
اقایان مسئول اگر مردم به سخنان شما توجه دارند و سختی ها  و توسعه نیافتگی ها  و معیشت سخت را تحمل می کنند فقط به خاطر انقلاب اسلامی و رهبری بزرگوار آن است و گرنه به خوبی حق شان را می شناسند و لذا در این دوره و در دولت انقلابی با مجلس و قوه قضایی انقلابی کار را تمام کنید. .... بسم الله.
این را هم اضافه کنم، طی سالهای اخیر این چندمین بار است از مجلس هیات هایی و اغلب از کمیسیون اقتصادی  و تلفیق  و محیط زیست قدم رنجه کرده و آمده اند و البته با خشنودی یکی دو روزی مهمان مردم و مسئولان استان بودند و در مصاحبه ها سخنانی به خیال خود برای خوشایند گیلان  فرمودند و رفتند!؟.
و این تراژدی و فاجعه ادامه دارد و بعد انتظار داریم مشکلات استان و شهر رشت با جلسات نخ نما و سفرهای فرمایشی استانی و خارج از کشور مدیران شهری و یا نمایندگان مجلس و بعضا وزیران دولت حل و فصل شود.!.
به عنوان کسی که  21 سال در رشت و مسئولیت هایی داشته  و در عرصه رسانه  و اطلاع رسانی فعال هستم باید اذعان کنم، آن اندک پولی هم که گاهی اختصاص داده میشود معلوم نیست چه کسی یا کسانی می برند و می خورند که هیچ احدی جسارت افشای نامشان را ندارد. بودجه هایی که حتی سازمان های بین المللی تامین می شود اما یا درجای خود هزینه نشده یا اساسا ناپدید می شود.! هیچ مدیر و مسئولی در استانداری و مدیریت شهری  و برنامه بودجه و محیط زیست و .... توضیح نمی دهد و برای مردم شفاف سازی نمی کند. به خاطردارم، سه سال قبل یک نماینده شورای شهر رشت درمصاحبه ای اعلام کرد، 50 میلیارد تومان برای بهسازی و حل بخشی از مشکلات رودخانه های زرجوب و گوهر رود ازتهران اختصاص یافت  و معلوم نیست چه کسی برد و خورد...
باید دید نماینده های مجلس اعزامی از تهران و سه نماینده فعلی رشت در مجلس و استاندار جدید با آن همه تجربه و سازمان برنامه بودجه،  دستگاه قضایی و سازمان بازرسی و ...... چه می کنند- به یاد داشته باشید که مردم به شما بعد از خدا به شما امید دارند و لذا امیدشان را بیش ازاینها ناامید نکنید.
ا
مجید محمدپور" نویسنده ، کارشناس ارشد رسانه و استاد علوم ارتباطات
مدیر شبکه خبری گیلان ۲۴
پایگاه  خبری واکنش نیوز
www.gilan24.ir
www.vakoneshnews.com

منبع : گیلان 24

برچسب ها : کمیسیون تلفیق مجلس گیلان رشت زباله سراوان زرجوب گوهررود آلودگی

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است