دردیدار امام جمعه و اعضای کمیسیون برنامه و بودجه و تلفیق ۲۳دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۸

مهار تورم اولویت نخست مسئولان باشد

شبکه خبری، تحلیلی گیلان 24: امام جمعه رشت گفت: اولویت نخست نمایندگان مجلس شورای اسلامی مهار تورم باید اولویت نخست اعضای کمیسیون برنامه و بودجه و تلفیق باشد.

آیت الله فلاحتی نماینده، ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت امشب در دیدار با اعضای کمیسیون برنامه و بودجه و تلفیق مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه همه نگاه‌ها به کمیسیون برنامه و بودجه مجلس است گفت : مسئله اول در این کمیسیون باید مهار تورم باشد تا مشکلات اقتصادی و تورمی جامعه رفع شود.
وی با اشاره به ویژگی‌های تقنینی مجلس شورای اسلامی افزود: اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس علاوه بر تصویب بودجه باید بتواند در اجرای پروژه‌ها و نحوه هزینه کرد اعتبارات نظارت داشته باشد و همچنین با مفاسد اقتصادی نیز مبارزه کنند.
آیت الله فلاحتی همچنین با اشاره به اینکه نمایندگان شهرستان‌های تنها نماینده شهرستان خود نیستند بلکه با رای دادن به مصوبات در زمینه‌های اقتصادی سیاسی و اجتماعی و فرهنگی کشور می‌توانند به کل کشور کمک کنند.
در ادامه این نشست حمیدرضا حاجی بابایی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با ابراز نگرانی و تاسف از وضعیت نامناسب پسماند در گیلان به ویژه سایت زباله سراوان و رودخانه‌های گوهررود و زردجوب و گفت: وضعیت نامناسب سایت زباله سراوان و مشکلات پسماند در گیلان زیبنده مردم فهیم گیلان و به ویژه رشت نیست و استانی که دارای این همه نعمت‌های خدادادی از جهت منابع طبیعی هستند نباید در کنار مشکلات زیست محیطی دست و پنجه نرم کند.
وی همچنین با اشاره به رای دو سوم مجلس به کلیات بودجه ۱۴۰۱ وظیفه ذاتی نمایندگان را حفظ و حراست از نظام و انقلاب دانست و گفت: با توجه به تنگنا‌های اقتصادی و منابع محدود دولت همه نمایندگان با کار کارشناسی تلاش می‌کند بودجه ۱۴۰۱ با بهترین وضعیت تصویب کند.

کوچکی نژاد نماینده مردم شهرستان‌های رشت خمام و عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس و همچنین میرتاج الدینی عضو دیگر کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور گفتند بازدید‌های میدانی از طرح‌های عمرانی و مشکلات اقتصادی می‌تواند در ارائه راهکار‌های مناسبی در بررسی بودجه سالانه استان‌ها کمک کند.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : مهار تورم اولویت نخست مسئولان

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است