انشاء الله باز هم فقط حرف نباشد! ۲۳دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۱

وضعیت فعلی پسماند سراوان تاسف بار است

شبکه خبری، تحلیلی گیلان 24: رییس کمیسیون تلفیق ۱۴۰۱ مجلس با تاکید بر اینکه خط قرمز نمایندگان مجلس وضعیت معیشت مردم است، گفت: هر اقدامی که معیشت مردم را به خطر بیاندازد، نمایندگان در کنار و پشتیبان مردم خواهند بود.


حمیدرضا حاجی بابایی امروز در شورای برنامه ریزی گیلان که در سالن غدیر استانداری برگزار شد، اظهار کرد: استان گیلان به سبب ظرفیتهای گردشگری بسیار بالا و همچنین دارا بودن مرزهای دریایی همواره به عنوان استان طلایی در کشور مطرح است.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: امروز در بازدیدی که از وضعیت پسماند سراوان، فاضلاب گوهررود، آب شرب و کشاورزی و ... داشتیم، تصوراتمان از همه جاذبه های استان بهم خورد اینکه چرا باید این استان با چنین مشکلاتی مواجه باشد! به سبب کشاورزی حرف اول را آب در گیلان می زند.

رییس کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ گفت: بازدید از منطقه سراوان و مشکلات ساکنین منطقه بیشتر از همه باعث ناراحتی ما شد زیرا حتی توقف چند دقیقه ای در منطقه امکانپذیر نیست چه برسد زندگی و سکونت در آنجا؛ به حدی که اگر بدانیم یک نفر مقصر باشد باید به زندگی ۲ ساله در این منطقه محکوم شود. البته همه ما در طول ۴۲ سال گذشته بخاطر وضعیت تاسف بار فعلی پسماند در سراوان مقصر هستیم و هر کس باید مسئولیت دوره مدیریتی خود را قبول کند.

وی اضافه کرد: رودخانه گوهررود بر عکس اسمش شده و زیبایی هایش با وجود مشکلات موجود و تخلیه فاضلاب هیچ جذابیتی ندارد. همه چیز را نمی توان به پول وابسته کرد ما باید مسئولیت شناس باشیم اگر هر کسی در دوره مدیریتی خودش خوب کار کند شاهد چنین وضعیت تلخی نمی شویم.

حاجی بابایی بیان کرد: از برخی ظرفیت های قانونی به خوبی در استان استفاده نشده است؛ تنش آبی، سدهای نیمه کاره، فاضلاب، تصفیه خانه پروژه های مهم این استان است که باید مورد توجه قرار گیرد. همچنین وضعیت بیمارستانی این استان هم جای نگرانی دارد که ۲۰ سال است هنوز تکمیل نشده است.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اضافه کرد: امسال وضعیت قابل توجهی در بودجه ۱۴۰۱ از نظر هوشیاری ها، دقت و توجهات داریم و همچنین اولین بودجه دولت سیزدهم است که حاوی پیام هایی از نظر توجه به اشتغال، معیشت، رونق تولید و ... خواهد بود. همچنین هرگونه تصمیمی در ارز ۴۲۰۰ می تواند تغییرات گسترده را در بودجه ایجاد کند.

رییس کمیسیون تلفیق ۱۴۰۱ با تاکید بر اینکه خط قرمز نمایندگان مجلس وضعیت معیشت مردم است، گفت: هر اقدامی که معیشت مردم را به خطر بیاندازد، نمایندگان در کنار و پشتیبان مردم خواهند بود زیرا باید مراقبت اصلی از مردم باشد

به گزارش شبکه خبری گیلان 24 - اعضای کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در سفر به گیلان از سایت زباله سراوان بازدید کردند.

این بازدید با تعجب و البته تاسف نمایندگان خانه ملت بویژه رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس همراه بود.

بازدید از بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی در دست ساخت سایت لاکان، مرکز بازیافت زباله لاکان و همچنین دو رودخانه زرجوب و گوهر رود رشت نیز از برنامه‌های این گروه بود.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در این بازدید با اشاره به مشکلات مدیریت پسماند و آلودگی دو رودخانه رشت گفت: دیدن وضعیت اسف بار دپوی زباله در سراوان رشت، بسیار تاثیرگزذار بود و یکی از مهمترین و اصلی‌ترین مشکلات گیلان است که با در نظر گرفتن بودجه لازم در سال ۱۴۰۱ می‌توان برای حل این مشکل بزرگ گام‌های موثری برداشت.

رییس مجمع نمایندگان گیلان در مجلس هم با اشاره به سفر اعضای کمیسیون برنامه و بودجه و تلفیق مجلس گفت:برای سفر اعضای کمیسیون برنامه وبودجه که برخی از آن‌ها عضو کمیسیون تلفیق هم هستند برنامه ریزی و رایزنی شده بود و خوشبختانه در فرصتی مناسب و به موقع اینسفر اتفاق افتاد.

مهرداد گودرزوند چگینی افزود: بازدید اعضای کمیسیون سبب شد از نزدیک مشکلات گیلان به ویژه زباله، پسماند، رودخانه‌های رشت، سددیورش و باقیمانده بزرگراه در حوزه رودبار را دثیده و بخوبی لمس کنند به گونه‌ای که امید می‌رود در لایحه بودجه اعتبارات لازم برای حل این مشکلات در نظر گرفته شود.

نگاه رسانه،
انشاء الله که این سفر نمایندگان خانه ملت در حوزه اقتصادی برای شهر رشت و استان گیلان دستاوردی داشته باشد و مهم تر آنکه اگر بودجه ای اختصاص یافت دستگاه های مسئول نظارت کنند تا مانند سنوات قبل هاپولی نشود. همین
نظر شما چیست؟.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : وضعیت فعلی پسماند سراوان تاسف بار است

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است