۲۲دی ۱۴۰۰ ساعت ۸:۵۸

هفتمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر گیلان پایان یافت

شبکه خبری، تحلیلی گیلان 24: هفتمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر گیلان در 11 قالب‌ خبر، گزارش، تیتر، یادداشت، کاریکاتور، مستند کوتاه، کلیپ و موشن گرافیک، اینفوگرافیک و عکس برگزار شد و مسائل صنفی خبرنگاران و اصحاب رسانه نیز یکی از محورهای مهم این جشنواره بود.

محورهای این جشنواره  امیدآفرینی، مردمی کردن دفاع و امنیت، روحیه جهادی و انقلابی، آسیب‌های اجتماعی، مسائل صنفی خبرنگاران و اصحاب رسانه، دشمن‌شناسی، توان داخلی، خوداتکایی و مانع‌زدایی‌ها، سبک زندگی، مدیریت بر فضای مجازی و ایثار و شهادت است.

محور بومی  که مختص آثار مربوط به گیلان،با عنوان "نقش رسانه در احیای صنایع و کارخانه‌های گیلان" بوده که در احیای واحدهای تولیدی، صنعتی و افزایش اشتغال در استان نیز نقش به‌سزایی خواهد داشت.

همچنین در جشنواره امسال، جایزه ویژه برای بخش شهدای رسانه در نظر گرفته شد و از اصحاب رسانه استان گیلان خواسته شد که در این بخش، روایت‌های خود را ارائه دهند و با روایتگری خود و به صورت مخاطب‌پسند، شهدای رسانه را معرفی کنندمسئول بسیج رسانه استان گیلان عصر سه شنبه 21 دی ماه در مراسم اختتامیه هفتمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر گیلان در سالن همایش منطقه آزاد انزلی اظهار داشت: جشنواره رسانه‌ای ابوذر به عنوان بزرگترین رویداد رسانه‌ای استان گیلان با هدف تولید محتوای هوشمند و ارزشمند برای جبهه انقلاب برگزار می‌‌شود.

 سرهنگ مهدی پارسابا  گرامیداشت 21 دی‌ماه مصادف با تاسیس بسیج رسانه و سالروز شهادت "غلامرضا رهبر" شهید عرصه رسانه گفت: اصحاب رسانه استا ن گیلان امسال با شرکت در جشنواره ابوذر اتفاقات بزرگی رقم زدند و بیش از هزار و 500 اثر به جشنواره ارسال شد.

پارسا با بیان اینکه افزایش 13 درصدی ارسال آثار به جشنواره ابوذر استان گیلان نشان‌دهنده استقبال خوب خبرنگاران و اصحاب رسانه از این رویداد رسانه‌ای است افزود: بیش از 200 خبرنگار و فعال رسانه‌ای گیلان امسال در این رویداد شرکت کردند.


وی با اشاره به اینکه دشمن در جنگ روایت‌ها از انفعال اصحاب رسانه بیشترین بهره را می‌برد تصریح کرد: اصحاب رسانه نگذارند دشمن در این مسیر به اهداف شوم خود برسد و رویداد رسانه‌ای ابوذر نیز در جهت نقش برآب کردن اتاق فکر رسانه‌ای دشمن نقش خطیری بر عهده دارد.

پارسا با اشاره به ضرورت الگوگیری اصحاب رسانه از راه، منش، سیره و روش کاری شهید عرصه رسانه "غلامرضا رهبر" در بیان حقیقت برای مردم گفت: دشمن در جنگ روایت‌ها با تمام توان و امکانات رسانه‌ای خود، ذهن و‌ فکر افراد را مورد هدف قرار داده و هدفش ایجاد یأس و ناامیدی بین جامعه است.

وی با بیان اینکه تمامی خبرنگاران شرکت‌کننده در جشنواره ابوذر در جهت حفظ آرمان‌های انقلاب گام برمی‌دارند ابراز داشت: سازمان بسیج رسانه افتخار دارد که به عنوان یک خادم در جهت کمک به خواسته‌ها و بیان مطالبات اصحاب رسانه گام بردارد و کمک کند.

پارسا با اشاره به رنج‌های اصحاب رسانه از عدم امنیت شغلی و رفاه گفت: خبرنگاران باید به سمت حرفه‌ای‌تر شدن پیش بروند؛ اگرچه بیمه خبرنگاران به سرانجام تقریباً خوبی رسیده اما استمرار آن نباید با خلاً مواجه شود و از مسئولان امر انتظار می‌رود تامین مسکن خبرنگاران را نیز در اولویت قرار دهند.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : هفتمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر گیلان پایان یافت

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است