4 نفر مبتلا شناسایی شدند ۲۱دی ۱۴۰۰ ساعت ۸:۱۲

ا میکرون وارد گیلان شد!

شبکه خبری ، تحلیلی گیلا ن 24: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تاکید بر رعایت هر چه بیشتر پروتکل های بهداشتی گفت: موارد ابتلا به سویه امیکرون در گیلان مشاهده شد.

دکتر آبتین حیدرزاده  با اشاره به تاثیر پروتکل های بهداشتی برای پیشگیری از شیوع سویه امیکرون ویروس کووید۱۹، اظهار کرد: در استان گیلان موارد ابتلا از سویه امیکرون مشاهده شده و انتظار می رود هم استانی ها بیش از گذشته پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

وی افزود: حفظ فاصله گذاری اجتماعی و پرهیز از حضور در مکان های شلوغ و دورهمی ها می تواند مانع از شیوع سویه جدید کرونا در استان شود.

حیدرزاده با بیان اینکه علائم ابتلا به امیکرون شبیه سرماخوردگی است گفت: برای احتیاط بیشتر و حفظ سلامتی اطرافیان، کسانی که علائمی شبیه سرماخوردگی مانند سردرد، گلودرد و خستگی در خود مشاهده می کنند، بهتر است از سایر اعضای خانواده دوری کرده و خود را قرنطینه کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان تصریح کرد: اقدام به دریافت واکسیناسیون کووید۱۹(دزهای دوم و سوم) و رعایت پروتکل های بهداشتی مانند استفاده از ماسک و دوری از اجتماعات و مراکز شلوغ می تواند در کنترل و پیشگیری از شیوع امیکرون بسیار تاثیرگذار باشد.

وی ابراز امیدواری کرد با همراهی هر چه بیشتر مردم و اصناف، شاهد کنترل هر چه بهتر و بیشتر سویه اومیکرون کووید۱۹ در سطح استان باشیم.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : ا میکرون وارد گیلان

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است