رییس کل دادگستری ، ۱۸دی ۱۴۰۰ ساعت ۳:۱۴

اجازه تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی در گیلان داده نمیشود

شبکه خبری، تحلیلی گیلان 24: رییس کل دادگستری گیلان اعلام کرد: دستگاه قضایی استان به هیچ عنوان، اجازه تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی و ملی را نخواهد داد.

رئیس کل دادگستری گیلان در دیدار با نماینده، ولی فقیه در سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به طبیعت سرسبز گیلان به عنوان استانی گردشگری، گفت : جذابیت طبیعت استان موجب سوء استفاده فرصت طلبان شده است.
حجت الاسلام و المسلمین حمزه خلیلی، پایبند نبودن به وظایف قانونی در خصوص برخی مدیران را عامل ایجاد مشکلات در حوزه منابع طبیعی دانست و ورود جدی دادگستری گیلان از تغییر کاربری زمین‌های کشاورزیافزود: دستگاه قضایی به هیچ عنوان اجازه تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی و ملی را نخواهد داد و با متخلفان و متصرفان برخورد قانونی خواهد شد.

نماینده، ولی فقیه در سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور هم در این دیدار گفت : حفاظت از جنگل‌ها و منابع طبیعی، احیا، توسعه و بهره وری از آن ازورود جدی دادگستری گیلان از تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی وظایف سازمان جنگل‌ها است.

حجت الاسلام و المسلمین طباطبائی نژاد با بیان اینکه سیاست سازمان جنگل‌ها، رفع تصرف زمین‌های ملی و حفاظت از آن‌ها است افزود: قضات دادگستری باید قبل از صدور آراء برای پرونده‌های تخلف در منابع طبیعی، در محل مورد نظر حاضر شده و با حساسیت بیشتر نسبت به پرونده‌ها، رای صحیح و محکم صادر کنند.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : اجازه تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی ملی گیلان پیگیری

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است