دبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه ، ۱۴دی ۱۴۰۰ ساعت ۸:۳۸

سپاه گیلان 15هزار و 465 پروژه را اجرایی کرده است

شبکه خبری، تحلیلی گیلان 24: دبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه گفت: در مجموع ۱۵ هزار و ۴۶۵ پروژه عمرانی و غیر عمرانی با اعتباری بالغ بر ۲۵۷ میلیارد و ۴۰۵ میلیون تومان توسط سپاه در گیلان اجرایی شده است.سردار سید ضیاءالدین حزنی در آیین اختتامیه و تقدیر از عوامل اجرایی ساخت ۷۴۱ واحد مسکن مددجویی کمیته امداد استان گیلان، حاج قاسم سلیمانی را مرد همه صحنه ها و میدان ها دانست و اظهار کرد: سپاه و بسیج به تاسی از مکتب حاج قاسم در همه عرصه ها به ویژه محرومیت زدایی حضوری فعال دارد.

وی با بیان اینکه حدود ۶۴۵۵ پروژه عمرانی سپاه در همه رده ها در سطح استان گیلان اجرا شده است، افزود: همچنین ۹۰۱۰ پروژه غیر عمرانی را اجرایی کردیم که در مجموع ۱۵ هزار و ۴۶۵ پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۵۷ میلیارد و ۴۰۵ میلیون تومان است.

دبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مسکن محرومین و مددجویان، مسجد، سرویس بهداشتی، راه و پل، آبرسانی، تعمیر و احداث مدرسه، سالن ورزشی، یادمان شهدا، اشتغال و کارآفرینی و جهیزیه را از دیگر اقدامات این قرارگاه دانست و تصریح کرد: در فاز نخست احداث مسکن مددجویی ۹۷۳ واحد در قالب طرح شهید شوشتری و در فاز دوم ۷۴۱ واحد در قالب طرح شهید کاظمی را در گیلان تکمیل کردیم.

وی از ساخت ۱۰ هزار و ۶۰۳ واحد مسکن مددجویی در قالب طرح شهید کاظمی در سطح کشور خبر داد و گفت: این واحدهای مسکونی در سطح ۴۷۰۰ روستای ۱۴ استان اجرایی شده که سهم گیلان ۵۵۲ روستا بوده است.

حزنی، با بیان اینکه علاوه بر مسکن مددجویی احداث خانه برای زلزله زدگان و سیل زدگان را دنبال کردیم، خاطرنشان کرد:  سیل وحشتناک لرستان، خوزستان و سیستان بلوچستان و زلزله کرمانشاه و کهکیلویه و بویراحمد را در کنار بحران کرونا و افزایش قیمت مصالح داشتیم که روند احداث مسکن مددجویی را کمی کند کرد، اما تا امروز بالغ بر ۱۰ هزار واحد را تحویل دادیم.

دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه، کمک کردن به مردم را موجب شادی و آرامش قلب دانست و یادآور شد: کلنگ زنی پروژه های قرارگاه محرومیت زدایی را تعطیل و کار جهادی را آغاز کردیم.

وی گیلان را نیازمند حداقل ۶۰۰۰ واحد مسکن محرومین دیگر دانست و گفت: مسکن مددجویان به بسیج سازندگی واگذار می شود.

حزنی، عملیات ساخت مسکن را در جهت جهش تولید دانست و عنوان کرد: اهدای ۲۵۰ هزار جهیزیه به نوعروسان و احداث مسجد بین شهری نیز در دستور کار قرارگاه محرومیت زدایی سپاه قرار داردهم چنین سردار محمد عبدالله پور در آیین اختتامیه و تقدیر از عوامل اجرایی ساخت ۷۴۱ واحد مسکن مددجویی گیلان، با بیان اینکه سپاه پاسداران همواره خود را حامی مستضعفین در کشور می‌داند، اظهار کرد: سپاه پاسداران در تمامی بحران‌ها در کنار مردم است و برای رفع نیازهای جامعه به ویژه محرومیت زدایی از هیج تلاشی دریغ نمی‌کند.

وی محرومیت را شایسته نظام در تراز انقلاب اسلامی ندانست و افزود: احداث مسکن برای محرومین با جدیت دنبال می شود و عملکرد فرماندهان نواحی سپاه را با ساخت مسکن برای نیازمندان می سنجیم.

فرمانده سپاه قدس گیلان، با تاکید بر لزوم بهره برداری از تمامی واحدهای مسکن محرومین و مددجویی در گیلان، خاطرنشان کرد: از فرماندهان نواحی انتظار دارم با جدیت و در اسرع وقت نسبت به تکمیل پروژه‌های ساخت مسکن محرومین اقدام کنند.

عبدالله پور، با بیان اینکه نباید اجازه دهیم محرومیت وجود داشته باشد، گفت: در کشور ما قدرتی به نام «مردم» وجود دارد و باید در عرصه های مختلف به ویژه محرومیت زدایی از مردم کمک بگیریم.

وی نقش مردم و خیرین در تکمیل پروژه‌های عمرانی را موثر دانست و تصریح کرد: سپاه قدس گیلان باید از ظرفیت مردم در بخش های مختلف استفاده و با آنان ارتباط برقرار کرده و از کمک‌های آنان بهره‌مند شوند، زیرا بدون حضور مردم هیچ پیشرفتی حاصل نمی‌شود.

سرهنگ احمد ابراهیمی، رئیس سازمان بسیج سازندگی گیلان نیز، با اشاره به ساخت بالغ بر ۲۰۰۰ واحد مسکونی محرومین در استان با همکاری سپاه و کمیته امداد، گفت: علاوه بر این در ایام کرونا ۸۷ واحد مسکن مددجویی را برای سیل زدگان گلستان همراه با لوازم خانه احداث کردیم

منبع : گیلان 24

برچسب ها : دبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه سپاه گیلان 15هزار و 465 پروژه اجرایی

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است