استاندار : ۱۱دی ۱۴۰۰ ساعت ۹:۱۹

عدم انسجام سبب عقب ماندگی گیلان است

شبکه خبری، تحلیلی گیلان 24: استاندار گیلان گفت: نبود انسجام سبب عقب ماندن گیلان در بسیاری از شاخص‌ها شد لذا چنددستگی، راه به جایی نمی‌برد و تنها راه تعالی کشور و استان، یک صدایی است و چند دستگی مسیر را برای نفوذ دشمن هموار می‌کند.

اسدالله عباسی عصر امروز در نشست شورای تعامل گیلان اظهار داشت: مردم گیلان یک روز زودتر از دیگر نقاط کشور، محکومیت فتنه‌گران را اعلام کردند؛ مردم شریف استان در همه عرصه‌ها روسفید هستند.

استاندار گیلان ولایتمداری را رمز موفقیت خواند و با تأکید بر لزوم انسجام حول محور ولایت تصریح کرد: باید قدرشناس مردم بود و با استفاده از فرصت، در اندیشه خدمت باشیم و در سایه وحدت به‌ویژه نیروهای جبهه انقلاب حرکت کنیم.

عباسی با بیان اینکه نبود انسجام سبب عقب ماندن گیلان در بسیاری از شاخص‌ها شد لذا چنددستگی، راه به جایی نمی‌برد ابراز داشت: تنها راه تعالی کشور و استان، یک صدایی است و چند دستگی مسیر را برای نفوذ دشمن هموار می‌کند.

وی با بیان اینکه رویکرد آیت‌الله رئیسی حکمرانی اسلامی و استفاده از همه ظرفیت‌ها است خاطرنشان کرد: برای اینکه عقب‌ماندگی‌های گیلان در شاخص‌های توسعه‌ای و عمرانی جبران شود، رویکرد ما در استان نیز همگرایی، هم‌افزایی و همدلی است.

استاندار گیلان با بیان اینکه برای رفع بسیاری از خرابی‌ها باید با طمأنینه حرکت کرد و از همه مشورت‌ها استقبال و از ظرفیت نخبگان استفاده می‌کنم افزود: مردم از شعار خسته هستند و باید به سمت عملگرایی پیش برویم.

عباسی با بیان اینکه پیشرفت استان را مطابق با برنامه‌های دولت مردمی سیزدهم دنبال می‌کنم و برنامه‌محور هستم تصریح کرد: نباید اجازه فرصت‌سوزی ندهیم بلکه باید در جهت تعالی امور، فرصت‌سازی شود.

نماینده عالی دولت در استان گیلان خاطرنشان کرد: دولت سیزدهم، اختیارات را به سطح استان‌ها تفویض می‌کند و در این راستا باید با همکاری و همراهی هم برای خدمت بیشتر به مردم تلاش کنیم


در همین حال دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان گیلان گفت: با هر ظرفیت و توانی باید به دولت کمک کنیم و مشکلات گیلان نیز قابل حل اگر جریان انقلابی وارد عرصه شود.
**********
به گزارش تسنیم از رشت، نظرعلی علیزاده در نشست بازخوانی حوادث فتنه 88 در استان گیلان و یادبود مجاهد عرصه روشنگری شهید مدافع حرم "سیداسماعیل سیرت‌نیا" اظهار داشت: جریان فتنه در سال 88 از قبل برای صحنه برنامه‌ریزی کرده و آماده بود.

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی گیلان با اشاره به حوادث سال 88 گفت: قبل از فتنه، افراد برای ایجاد آشوب جذب شده و آموزش دیده بودند فقط به‌دنبال صحنه‌ای برای عملیاتی کردن طرح خود بودند و انتخابات را بستر مناسبی برای اجرای طرح دیدند و به ستادهای انتخاباتی کاندیداها ورود کردند.

علیزاده افزود: در روزهای انتخابات سال 88، جمعیتی از دختر و پسر با پارچه‌های سبز زنجیره‌وار از مسیری مشخص با شعارهای ساختارشکنانه به سمت شهرداری رشت حرکت می‌کردند و برمی‌گشتند و وقتی در انتخابات به نتیجه دلخواه خود نرسیدند مسئله‌ تقلب را مطرح کردند و این رمز عملیات آن‌ها بعد از انتخابات بود.


وی با بیان اینکه پس از برگزاری چند راهپیمایی‌ در سطح تهران، کار به آشوب، آتش زدن و تخریب کشیده شد ابراز داشت: جریانی که صحنه‌ را مدیریت می‌کرد رفته رفته چهره‌اش آشکار شد؛ در ابتدا مسئله تقلب را مطرح می‌کردند اما هدف چیز دیگری بود.

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان گیلان با بیان اینکه جنبش سبز گرداننده این صحنه بود تصریح کرد: تیم‌های تخریب و عملیاتی‌شان پس از ایجاد درگیری در یک مکان، بلافاصله نفرات اصلی جدا شده و وارد صحنه دیگری برای درگیری می‌شدند که نشان می‌دهد این حرکت کاملاً مدیریت شده بود.

علیزاده اظهار داشت: پس از فرارسیدن عاشورای حسینی، ظاهر فتنه از خیابان جمع شد اما فتنه را در فضای مجازی دنبال کردند و همه ظرفیت خود را وارد فضای مجازی‌ کردند و سپس در مراکز اقتصادی و علمی نفوذ کردند.

وی با بیان اینکه در سال 92 کسانی که در مراکز اقتصادی و علمی جا پیدا کرده بودند به دستگاه‌های اجرایی برگشتند تصریح کرد: از سال 92، بسیاری از کسانی که در فتنه 88 صحنه را مدیریت می‌کردند یا طراح بودند به دستگاه‌های اجرایی بازگشتند.

علیزاده انتخابات 1400 را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: آیت‌الله رییسی یکی از شخصیت‌های برجسته انقلاب بوده و نوع رفتار و عملکرد ایشان در قوه قضاییه نیز برای مردم جذاب بود و توانست با رای مردم رییس‌جمهور شود و با آغاز فعالیت دولت سیزدهم هم اعتمادی که از مردم سلب شده بود بازگشت..

منبع : گیلان 24

برچسب ها : استاندار عدم انسجام سبب عقب ماندگی گیلان

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است