+ نگاه رسانه ۱۱دی ۱۴۰۰ ساعت ۵:۳۲

درختان شکسته را تحویل چوکا دهید

شبکه خبری، تحلیلی گیلان 24: مدیر عامل شرکت چوکا گفت: درصورتی که مواد اولیه مورد نیاز این کارخانه تامین شود می‌توان حدود ۲ هزار شغل در این کارخانه ایجاد کرد.

مدیر عامل شرکت چوکا امروز از مسوولان خواست مجوز استفاده از درختانی که بر اثر وزش باد شکسته و یا از ریشه درآمده اند را به این کارخانه بدهند تا مواد اولیه مورد نیاز کارخانه چوکا تامین شود.

ایرج زمانی فرد افزود : درصورتی که مواد اولیه این کارخانه تامین شود می‌توان حدود ۲ هزار نفر از جوانان منطقه را در این کارخانه به کار گرفت.

درخواست مجوز استفاده از درختان شکسته برای کارخانه چوکابهدوست کلابی ، معاون طرح وبرنامه شرکت چوکا هم با انتقاد از اجرای نادرست طرح تنفس جنگل ، گفت : درختانی که بر اثر وزش باد شکسته می‌شوند و یا عمر مفیدشان تمام شده می‌توانند سبب آتش سوزی و تخریب جنگل شوند درحالیکه اگر مجوز بهره برداری این درختان به کارخانه چوکا داده شود می‌توانیم هم اشتغال و هم تولید این کارخانه را افزایش دهیم


نگاه رسانه،
مگر درختان شکسته شده در حوادث طبیعی چه میزان است که شرکت چوب و کاغذ ایران می تواند این همه اشتغال ایجاد کند. به راستی این آمارها درست است؟
به خاطر می آورم که دو یا سه سال قبل یک ویدیو منتشر شد که در آن شرکت شفارود قول برداشت 10 هزار مترمکعب چوب را دز مسئولان کشوری اخذ کرد و در همانجا اعلام کرد که 40 درصد آن را به چوکا اختصاص می دهد. پیامد آن  کارخانه چوکا رونقی گرفت و کارگران منتظر به کار وارد عرصه شدند. حالا چگونه چوکا می خواهد با درخت های شکسته این همه اشتغال ایجاد کند و جوان های منطقه را در کار نگه داشته و به آنها حقوق و مزایا طبق قانون کار بدهد.!؟
.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : مدیر عامل شرکت چوکا

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است