استاندار گیلان، ۱۵آذر ۱۴۰۰ ساعت ۵:۱۶

فعال‌سازی میدان نفت و گاز گیلان ضروری است

شبکه خبری ، تحلیلی گیلان 24: استاندار گیلان گفت : با برقراری هماهنگی‌های بین دستگاهی در استان، فعال‌سازی میدان نفت و گاز گیلان را با جدیت دنبال می‌کنیم.

 اسدالله عباسی در دیدار مدیرعامل شرکت نفت خزر، با اشاره به گذشت حدود ۲۰سالپیگیری جدی برای فعال‌سازی میدان نفت و گاز گیلان از کشف میدان نفت و گاز در شرق استان گفت: فعال شدن مخازن نفت و گاز شمال کشور و گیلان، از آرزو‌های ماست، ولی متاسفانه، در ۸سال گذشته، مسئولان مربوطه هیچ اهتمام و اعتقادی به پیگیری آن نداشتند.

استاندار گیلان با بیان اینکه برای فعال شدن میدان نفت و گاز گیلان، انگیزه و اراده کامل دارم چرا که به ثمر رسیدن آن، اهمیت زیادی دارد گفت: معاون هماهنگی امور عمرانی خود را مکلف کرده ام که برای انجام هماهنگی‌های بین دستگاهی در استان، اقدامات لازم را انجام دهد.

پیگیری جدی برای فعال‌سازی میدان نفت و گاز گیلانمراد کمالی، مدیرعامل شرکت نفت خزر هم در این دیدار با اشاره به گزارش‌های ارائه شده به وزیر نفت و استقبال وی از فعال شدن مخازن انرژی شمال کشور، افزود: در دولت سیزدهم، رویکرد استفاده از ظرفیت‌های داخلی با جدیت دنبال می‌شود.

وی افزود: در خصوص مخازن نفت و گاز شمال کشور، مؤسسات داخلی و بین المللی پژوهش‌هایی انجام داده و در حوزه مطالعاتی هم اقدامات کافی صورت گرفته است.

مدیرعامل شرکت نفت خزر با بیان اینکه برای به ثمر نشستن مطالعات، برنامه‌های کوتاه و بلندمدت درنظر داریم گفت: به صورتپیگیری جدی برای فعال‌سازی میدان نفت و گاز گیلان جهادی، این حوزه نفتی را که موجب افتخار و اقتدار کشورمان و مردم شریف شمال ایران است، فعال خواهیم کرد.

وی با قدردانی و اظهار خرسندی از رویکرد استاندار گیلان در حمایت از فعال سازی مخازن انرژی، همکاری‌های استانی را در شتاب بخشی انجام کار، موثر عنوان کرد.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : فعال‌سازی میدان نفت گاز گیلان ضروری

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است