۱۲آذر ۱۴۰۰ ساعت ۸:۱۶

نمایندگان ادوار مجلس با مسوولان ارشد استان همفکری کردند

شبکه خبری، تحلیلی گیلان 24: در نشست ۲ ساعته هم اندیشی نمایندگان ادوار و فعلی گیلان در مجلس شورای اسلامی با مسئولان ارشد استان راهکار‌های توسعه گیلان بررسی شد.


 نماینده ولی فقیه در گیلان در جمع مسوولان ارشد استان و نمایندگان ادوار و فعلی گیلان در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه ادای تکلیف و انجام وظیفه بسیار مهم و اثربخش است، گفت:خوشا به حال آنان که کار و تکلیف خود را برای رضای خدا به درستی و به بهترین شکل ممکن ادا می‌کنند.

آیت‌الله رسول فلاحتی ، در نظر گرفتن رضایت خداوند در حرکات و رفتار‌ها را نشانه حرکت در مسیر درست دانست و افزود: وقتی رضای خداوند مدنظر قرار گیرد، مسئول و مدیر، سختی‌ها را به راحتی تحمل کرده و برای رفع مشکلات آحاد ملت گام‌های موثرتری بر خواهد داشت.

هم اندیشی نمایندگان ادوار مجلس با مسوولان ارشد استان در رشتوی با اشاره به اینکه پاسخگویی به تمام مطالبات جامعه امکانپذیر نیست، اما به حداقل‌ها می‌توان دست پیدا کرد، یادآور شد: نخبگان و فرهیختگان به‌دور از غوغاسالاری، تخریب، شاد کردن دشمنان اسلام و نظام اسلامی دیدگاه‌های خود را ارائه کنند و در این راستا می‌توانند کمک کار مسئولان و متولیان باشند.

امام جمعه رشت حرکت نظام اسلامی را در راستای بعثت عظیم انبیای الهی دانست و افزود: امروز نگاه مردم به مسئولان نظام اسلامی ویژه است.

استاندار گیلان هم در این نشست با اشاره به اهمیت بهره‌گیری از تجربیات نمایندگان ادوار استان، بر لزوم راه‌اندازی میز توسعه گیلان تأکید کرد وگفت: از هر پیشنهادی برای رشد استان، استقبال می‌کنیم.

اسدالله عباسی استاندار گیلان با تأکید بر اینکه برای حل مشکلات باید همه در کنار هم باشیم ، گفت : دست نیاز به سوی همه دلسوزانهم اندیشی نمایندگان ادوار مجلس با مسوولان ارشد استان در رشت این استان به ویژه نمایندگان دراز می‌کنیم.

وی با بیان اینکه نمایندگان ادوار و فعلی گیلان از نخبگان استان هستند، تصریح کرد : از اینکه نمایندگان فعلی و ادوار در کنار هم، بحث و بررسی و تصمیم گیری می‌کنیم، موجب آرامش استان و رضایتمندی مردم می‌شود.

استاندار با اشاره به اینکه این هم اندیشی در راستای توسعه گیلان است ، افزود : همه پیشنهادات ، بررسی و برای توسعه و رشد استان، استفاده می‌شود.

عباسی در ادامه با بیان اینکه باید بر اساس تخصص نمایندگان ادوار ، یک کارگروه تشکیل شود ، تأکید کرد: با توجه به تفویض اختیارات بیشتر به استانداران از سوی رئیس جمهوری در بحث بودجه سال ۱۴۰۱ می‌توانیم با کمک نمایندگان در تصمیم گیری‌ها به صورت جدی‌تر وارد شویم.

هم اندیشی نمایندگان ادوار مجلس با مسوولان ارشد استان در رشتوی در ادامه به اهمیت هم‌اندیشی در حل مشکلات استان و مطالبات مردمی اشاره و اضافه کرد: در استانداری کمیته‌ها و کارگروه‌هایی وجود دارد که در حوزه‌های تخصصی فعالیت می‌کنند لذا از نمایندگان ادوار دعوت می‌شود که در حوزه تخصصی خود در این کمیته‌ها حضور یافته و تجارب خود را بیان کنند.

استاندار با بیان اینکه گیلان استانی با ظرفیت‌های فراوان است که مغفول مانده، گفت: این آمادگی وجود دارد که به میزبانی استانداری، جلسه هم‌اندیشی قبل از پایان سال جاری برگزار شود تا از نظرات نمایندگان ادوار بهره‌مند شویم.

وی با اشاره به اینکه مردم گیلان مطالباتی دارند که می‌توان با هم‌اندیشی در مسیر تحقق آن‌ها گام برداشت، افزود: برگزاری چنین جلساتی بسیار حائز اهمیت است و ابتکار این جلسه و دیدار نمایندگان ادوار با نمایندگان فعلی نتایج مفیدی خواهد داشت.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : نمایندگان ادوار مجلس مسوولان ارشد استان

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است