یادداشت ساده، ۹آذر ۱۴۰۰ ساعت ۴:۲۷

منشی هایی که از دکترها در آمد بیشتری دارند!!؟

بدون تردید گذرتان در سال 1400 به مراکز درمانی و به ویژه مطب پزشکان و آنهم پزشکانی که به صورت واقعی یا شعاری نوبت های شش ماه و یکساله به بیمار می دهند، افتاده است.


بیماری و درد و هزینه های دارو و درمان از یک سو که گفتنی نیست ، هزینه های معاینات و عکسبرداری، رادیولوژی، اسکن ها، فیزیوتراپی ها  و امثال  را به موارد بالا بیفزایید.
به موازات این همه هزینه ها و صرف وقت برای درمان که جبر زمانه است، ویزیت رو به افزایش پزشکان که به صحنه جنگ تبدیل می شود – نوبت به حضور در مطب پزشکان  و کلینیک ها و مراکز درمانی خصوصی و بعضا دولتی می رسد. اینجا دیگر سر و کار شما با منشی های پزشکان است.
مردم می گویند، این منشی ها به دو گروه تقسیم بندی می شوند . یک گروه آنهایی هستند که خود محور و مستقل بوده و به گونه ای صحنه را مدیریت می کنند که برای بیماران اورژانسی و جابجایی نوبت ها بین 20 تا یکصد هزار تومان دریافت می کنند. این درآمد بعنوان چشم روشنی و اشانتیون محسوب شده و در جیب و کیف  مبارک منشی ها واریز می شود " بالاخره این بزرگواران هم براساس تورم خرج دارند و حقوقی که پزشکان می پردازند هرگز کفاف نمی دهد!!.
گروه دومی هم به اظهار مردم  هستند که این منشی ها اعم از مرد یا زن و جوان یا سالمند ، با  اقا و یا خانم پزشک هماهنگی کامل دارند.
شوربختانه یکی از این ها که  به اصطلاح به تور اعضای فامیلی خورد که از شهرستان و راه دور به مرکز استان می آمد، هربار برای تقدیم یک نوبت ناقابل پزشکی (" پزشکی که 6 ماهه نوبت می دهد حتی اگر خیلی مراجعه کننده نداشته باشد" ) باید 50 هزار تومانی چشم روشنی به ایشان تقدیم می شد ، در غیر این صورت حداقل دو ، گاه تا چهار ساعت در نوبت بود.! .!
خوب باز  خدا را شکر که تعداد این گروه  از منشی های مطب ها و مراکز درمانی چندانی زیاد نیست و اغلب شان نان شرافت شان را می خورند و به هنگام گرفتاری و بیماری چشم شان به جیب بیمار و همراه او نیست.
شایسته است ، وزارت بهداشت و درمان و مراکز درمانی خصوصی و عمومی  با نظارت دقیق و بررسی ها و گذاشتن دوربین های مدار بسته این وضعیت را مدیریت کنند و اجازه ندهند برخی افراد از مردم سوء استفاده کنند
رسانه ها در این موارد " ویزیت پزشکان، هزینه ها دارو و درمان، عملکرد کادر درمان و به خصوص منشی ها مطب ها و ....لطفا فرهنگ سازی کنند که رسالت ما و شما این است. همه اش که نباید از مدیران ناکارآمد، مشکلات جامعه و اختلاس در بانکها بگوییم و بنویسیم.!؟.
نظر شما چیست؟ برای ما بنویسید. متشکریم

منبع : گیلان 24

برچسب ها : منشی هایی دکترها در آمد

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است