استاندار خبر داد، ۱۹آبان ۱۴۰۰ ساعت ۹:۳۶

بوروکراسی جذب سرمایه گذاری در گیلان را حذف می کنیم

شبکه خبری، تحلیلی گیلان 24: استاندار گیلان در نشست شورای سرمایه گذاری گیلان بر ضرورت حمایت جدی از سرمایه حذف بوروکراسی برای جذب سرمایه گذاری در گیلان گذاران بخش خصوصی در راستای اشتغالزایی و رونق تولید تاکید کرد .

وی افزود : ماموریت مهم مجموع دستگاه‌های اجرایی استان در شرایط فعلی تلاش مجدانه برای کاهش پیچ و خم اداری در راستای صدور مجوز‌ها و تسهیل در ارایه‌ی زیرساخت‌های مربوطه است

دکتر اسدالله عباسی همچنین تهیه و تکمیل اطلس سرمایه گذاری، تسهیل در صدور مجوز‌ها و راه اندازی پنجره‌ی واحد فضای کسب و کار را از الزامات تسریع در روند جذب سرمایه گذار برشمرد و افزود: باید شرایطی فراهم کنیم که سرمایه گذار ضمن احساس امنیت سرمایه گذاری، از تمام توان خویش برای ارتقاء تولید و بهره وری استفاده کند.

حذف بوروکراسی برای جذب سرمایه گذاری در گیلاناستاندار به تشریح رابطه‌ی فضای سرمایه گذاری امن با رونق تولید و اشتغال پرداخت و تصریح کرد: تمامی دستگاه‌های مرتبط با امر سرمایه گذاری باید تلاش‌های حداکثری را برای آن دسته از طرح‌هایی که تاکنون بدلیل شرایط سخت اداری معطل مانده اند بردارند.

وی در ادامه از آمادگی خود برای رسیدگی به امورات سرمایه گذاران واقعی در گیلان خبر داد و افزود : مدیران دستگاه‌های اجرایی نیز می‌توانند الزامات و موانع احتمالی را برای تسریع در روند ارایه‌ی خدمات با استانداری درمیان بگذارند.

اسدالله عباسی در بخش دیگری از سخنان خویش بر ضرورت توسعه‌ی متوازن در سراسر استان تاکید کرد و گفت: بستر‌های سرمایه گذاری در هر شهرستان باید متناسب با شرایط جغرافیایی، جمعیتی و اقتضائات بومی آن تعریف شود و تحقق این امر مهم نیازمندحذف بوروکراسی برای جذب سرمایه گذاری در گیلان تدوین طرح‌های نیاز سنجی ست.

اسدالله عباسی در پایان همچنین بستر‌های رونق تولید و صادرات در منطقه‌ی آزاد تجاری – صنعتی انزلی را برای توسعه‌ی مبادلات تجاری ایران با حوزه‌ی خزر قابل توجه دانست و تصریح کرد: از تمام امکانات موجود برای اتمام طرح خط آهن رشت – انزلی و تحقق اهداف مندرج در کریدور شمال جنوب موسوم به نوستراک بهره گیری خواهیم کرد.

منبع : گیلان 24

برچسب ها : بوروکراسی جذب سرمایه گذاری گیلان حذف

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است